На митному посту «Устилуг» Волинської митниці виявили музичний інструмент німецьких майстрів, виготовлений у 20-х роках минулого століття.

Про це повідомляє пресслужба митниці.

Прямуючи з України в Республіку Польща, в зону митного контролю митного поста «Устилуг» Волинської митниці заїхав автомобіль марки «Honda Accord» під керуванням громадянина України. При перетині митного кордону України, водій обрав спрощену форму митного контролю «зелений коридор».

У результаті повного митного огляду транспортного засобу в салоні автомобіля знайшли чорний футляр зі смичковим музичним інструментом.

На вимогу митників власниця надала паспорт на музичний інструмент, відповідно якого скрипка датувалась 1920-1930 роками та створена німецькими майстрами, про що свідчив напис на корпусі «Heinrich Lessler Fecit Manuheim Arno 19 H+K».

Відповідно до висновку експертів, цей музичний інструмент підпадає під перелік культурних цінностей, для вивезення якого за межі території України необхідно було здійснити процедуру декларування в установленому законодавством порядку.

Таким чином, громадянка України порушила порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто намагалася перемістити через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України заборонене або обмежено законодавством України.

Працівники митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного кодексу України.