На Волині немає патронатних сімей, хоч діти, які потребують розміщення у таких родинах, є постійно.

Про це повідомила заступниця директора Волинського обласного будинку дитини Тетяна Віговська у програмі «Актуально» на 12 каналі 1 червня.

Вона каже, що нещодавно була лише одна така сім’я, однак і вона перейшла на сімейну форму виховання.

Як розповіла заступниця директора, у патронатних сім’ях повинні жити діти, які з тих чи інших причин не можуть перебувати з біологічними батьками і чекають, поки судові органи приймуть рішення про їхній статус. Цей термін становить 3-6 місяців, але іноді він розтягується надовше.
«У патронатні сім’ї можна брати дітей тільки з однієї сім’ї. Може бути троє дітей, але вони мають бути з однієї сім’ї. Або якщо є одна дитина на патронаті, то вже другу з іншої сім’ї брати не можна», – розповіла Тетяна Віговська про вимоги до системи патронату.

Окрім того, така сім’я повинна пройти серйозну медичну підготовку, адже серед дітей, які повинні жити в патронатних родинах, чимало тих, хто потребує медичної допомоги.

«До нас за перші 3 місяці цього року поступило двоє дітей. А от за квітень-травень – аж 13 дітей, а серед них – 10 дітей до року. І серед цих 10 дітей – діти із серйозними вадами здоров’я. Наприклад, одна дитина на зондовому харчуванні… Так-от, для того щоб брати таких дітей, треба дуже серйозна медична підготовка. І кваліфікація має бути відповідна. І я навіть не впевнена, чи немедична установа з цим може справитися», – каже Тетяна Віговська.

За її словами, патронатні сім’ї мають непогану фінансову підтримку від держави. Водночас відповідні органи їх контролюють.

«Можливо, збоку ця робота здається занадто контрольована і регламентована, але мова йде про дитячі долі», – додала заступниця директора будинку дитини.