Нові можливості – для волинського Прибужжя. Агенцію регіонального розвитку з одноіменною назвою відкрили у Володимирі.  Ініціатор і натхненник створення цієї громадської формації – народний депутат України Ігор Гузь. Він обіцяє досвідом і стратегіями перспективного розвитку територій з місцевими громадами ділитимуться визнані у різних галузях лідери і реформатори.

Хто з них уже став у нагоді прибузьким територіям, – дізнавалися журналісти 12 каналу.

Трансформувати не тільки кількість у якість, а насамперед мислення, залучати інвестиції в міста, використовувати кращий досвід та налагоджувати міжнародну співпрацю. Це ключові завдання новоствореної агенції регіонального розвитку “Прибужжя” у Володимирі.

“Ми хотіли б, щоб у Володимир і Нововолинськ приїжджали люди з досвідом, які б ділилися цим досвідом. Починаючи від Михайла Саакашвілі, Андрія Садового, закінчуючи там Борисом Філатовим, Ігорем Палицею або Лілією Гриневич і Уляною Супрун. Географія, я думаю,  буде велика. Але також ми будемо дуже, я сподіваюсь, ефективно працювати з польськими містами – нашими сусідами”, – сказав Ігор Гузь.

Перші партнери “Прибужжя” долучають уже під час відкриття агенції. Посередництвом відеозв’язку львівський міський голова Андрій Садовий щедро ділиться рекомендаціями та відповідає на питання. Безпосередньо у залі – заступник тернопільського міського голови, уродженець Володимира-Волинського Владислав Стемковський.

Не усі питання громади місцева влада спроможна вирішувати самотужки, зізнаються очільники Володимира і Нововолинська. Тому, сподіваються, що новостворена агенція розвитку стане своєрідним майданчиком для визначення стратегії розвитку та лобіювання інтересів місцевих громад.

“Міська рада має чітко виписані в законі України про органи місцевого самоврядування, повноваження і вона повинна цим займатися. А такі структури вони – повинні бути над процесом, і слугувати таким дороговказом, куди ми можемо рухатися в перспективі”, – сказав міський голова Нововолинська Борис Карпус.

“Сьогодні ми маємо унікальний шанс, щоб поєднати всі стратегії громад регіону Прибужжя, щоб ми рухалися в унісон. Якщо ми поєднаємо всі стратегії, від того виграє весь регіон і безпосередньо наші громади”, – додав Ігор Пальонка, голова Володимир-Волинської територіальної громади.

Прагматизм, ефективність, рішучість і мінімум політики. Перші результати діяльності регіональної агенції розвитку ініціатори обіцяють вже невдовзі. Так, визначити першочергові напрямки реформування сфери ЖКГ уже допомогли визначити тернополяни. А невдовзі досвідом з місцевими педагогами приїде поділитися ексміністерка освіти і науки Лілія Гриневич.