На Волині розпочалася авіавакцинація диких тварин. Антиген проти сказу звірів розкидають по всій області із трьох літаків і у кожного – окремий маршрут. Загальний обсяг – понад 400 тисяч доз. Вакцинують за кошти Євросоюзу.

Таких вакцин у кожному ящику – 160. Їх завантажують у літаки перед кожним відправленням, залежно від тривалості маршруту. У середині приманки – блістер з антитілами. Коли звір його прокушує, препарат, який запобігає захворюванню на сказ, потрапляє в організм.

Вакцинація диких тварин – програма Євросоюзу, щоби не допустити хворобу на його територію. Поширюючи вакцину двічі на рік протягом 5-ти років, розвинені держави позбулися сказу серед звірів на своїй території. І щоби не допустити його знову, вкладають гроші в боротьбу з інфекцією у сусідніх державах.

Розкидають капсули через встановлений у літаках барабан.

Перед кожним вильотом – контрольний технічний огляд літака. У всіх пілотів свій окремий маршрут. Карта завантажена в планшет.

Сигнал про траєкторію руху надходить у Берлін. Представники організації, які фінансують програму, контролюють, чи всі польоти здійснено без порушень.

Востаннє авіавакцинацію на Волині робили позаторік восени. 2018-го до зими не встигли. Ветеринари й єгері говорять про результат.

Якщо капсула впаде в чиємусь господарстві і її з’їсть домашня тварина, це теж захистить її від сказу. Вакцина повністю натуральна й безпечна для людей. Аби ефект відчути сповна, такі польоти мають виконувати двічі на рік. Наступний етап планують восени.