На Волині капітально відремонтують  майже 16 кілометрів дороги до села Костюхнівка у Маневицькому районі.

Зокрема, ремонт дороги  розпочали у серпні поточного року, а станом на сьогодні підрядник виконав роботи вже на 80 %. Дорогу ремонтують за грантові кошти ЄС, – повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Ремонт дороги до с.Костюхнівка реалізовують як проект «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони», який спільно розробили Маневицька райдержадміністрація та гміна Біляни.

Він передбачає перебудову 16,8 км дороги за напрямком Собищиці–Колодій–Вовчицьк–М-07–Комаров–Розничі–П‑14, зокрема ділянки з села Костюхнівка до автошляху М-07, а також проведення вуличного освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії в селах Костюхнівка, Гута-Лісівська, Лісове та Вовчицьк.

Слід зазначити, що загалом за Програмою транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020 у Волинській області відібрали 10 проектів. Загальне фінансування програми становить 17 млн євро.  З них 1,3 млн євро європейських коштів інвестують в дорогу в Маневицькому районі.

Проект передбачає співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 10 %. Так, від передбаченої суми у розмірі 1,317 млн євро (станом на листопад відповідно до курсу Inforeuro 36,66 млн грн) 10 % повинен забезпечити місцевий бюджет.

Загалом, реалізація проекту розрахована на 2019-2020 роки. Його загальна вартість – близько 65 мільйонів гривень, 38 з яких – грантові кошти, 27 – співфінансування з районного, обласного чи державного бюджету.