Цьогоріч провідникові «Вовчаку» виповнюється 100 років.

У селі Жашковичі Іваничівського району члени ГО «Волинське товариство політичних в’язнів і репресованих» вшанували пам’ять одного з перших командирів УПА Волинського краю Олексія Шума, на псевдо «Вовчак», про це повідомляють у ГО «ВОВТПВіР».

У цьому році виповнюється 100 років від дня його народження і 75 років з дня його загибелі.

Олексій Шум у березні 1943 року створив першу повстанську сотню «Стохід» на Ковельщині, пізніше керував декількома сотнями, а з осені 1943 року став заступником командира ВО «Турів». Провів ряд важких боїв з німцями, в тому числі біля села Радовичі Турійського району. Особливо великим бойовим успіхом став бій його загону «Помста Полісся» 2 травня 1943 року на шосе Брест – Ковель з колоною німців, в результаті якої був вбитий генерал Віктор Лютце, особистий друг Гітлера.

Загинув Олексій у березні 1944 року в бою з німецькими військами поблизу села Луковичі.

Вшанувати пам’ять незламного борця за волю України прийшли учні місцевої школи, жителі села. Панахиду відслужив отець Богдан. Голова Товариства Валентина Єгорова вручила Подяку вчителці історії Марії Матушевській за її багатолітню працю у дослідженні долі командира та патріотичне виховання молоді.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку привітали Ветеранів ОУН-УПА з Днем захисника України. ФОТО