Немає ПЛР-тесту – розвертайся. Нові ковід-правила при перетині польського кордону заблокували на “Ягодині” понад 400 вантажівок.

Заради негативного тесту пан Сергій уже дві доби днює та ночує у фурі. Він – далекобійник, вже декілька років поспіль перевозить різні товари до Польщі. Та цей рейс, каже, запам’ятає надовго. Для того, аби в’їхати до сусідньої країни, окрім ковід-сертифікату відтепер усім потрібен ПЛР-тест. Це стосується як водіїв, так і пасажирів машин та автобусів.

З 15 грудня люди, які перетинають кордон в бік Польщі, мають мати при собі ПЛР-тестування, яке повинно бути зроблене не пізніше, як 24 години тому”, – пояснює перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Мовенко.

Через таке нововведення на пункті пропуску “Ягодин” застрягло майже півтисячі вантажівок.

І хоч пункт тестування у “Ягодині” розгорнули, аби добратися до нього, останнім в черзі доводиться буквально жити в автомобілі. Деякі тут вже дві доби. Та найгірше, кажуть далекобійники: медики взялися заробляти на водіях. Якщо ще вчора зробити ПЛР-тест коштувало 500 гривень, то нині вже значно дорожче – 650.

Ситуацію як із чергами, так і з ПЛР-тестуванням обіцяють вирішити оперативно.

Вже ми працюємо над тим, щоб до кінця сьогоднішнього дня на пункті перетину, поблизу нього, працювала наша державна лабораторія з проведення тестування”, – каже Сергій Мовенко.

У свою чергу головна санітарна лікарка області запевнила: ПЛР-тести відтепер будуть проводити за фіксованою ціною – 300 гривень. 650, які просять нині, – це цілковита самодіяльність приватних структур. Мовляв, вони мають право самостійно встановлювати ціни. А щодо незручних нововведень, то перемовини із польською стороною веде керівництво держави.