Курс гривні стабілізується на раніше спрогнозованому урядом середньорічному рівні у 27 гривень за долар протягом місяця, після чого можливе зміцнення національної валюти.

Такої думки дотримується керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, – пише УНІАН.

«Помірна девальвація – тільки плюс для економіки. Ситуація складається так, що ми виходимо на торішній прогноз Мінекономіки за курсом – 27 гривень за долар в середньому за рік. Думаю, протягом місяця десь на такому рівні й стабілізується курс, а потім гривня може зміцнитися», – сказав експерт.

Він пояснив, що з точки зору торгового балансу – експорту та імпорту – ситуація сприятлива для України, а на ринок тиснуть невизначеність і панічні настрої.

«Паніка пройде. Можливо, в якийсь момент в найближчому майбутньому на гривню тиснутиме вихід іноземних спекулянтів з ОВДП. Але коли це все тиск закінчиться, на перше місце вийде фактор торгового балансу», – пояснив Паращій.

Нагадаємо,  Національний банк України на четвер, 19 березня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,27 грн/дол., до євро – на рівні 29,79 грн/євро.