У Луцьку створили групу в телеграмі, де об’єднуються усі, хто готовий доставляти продукти і ліки додому людям, старшим 60 років, для яких коронавірус становить реальну небезпеку. Адже в умовах епідемії ці особи, виходячи з дому і відвідуючи магазини та аптеки, наражають своє життя на реальну небезпеку.

Група має назву «Луцьк COVID-19 волонтери», – пише Перший.

«Ми, молодші та здоровіші, можемо таким людям допомогти, просто купивши все, що необхідно зі списку, та доставивши до дверей», – розповіла одна з організаторок ініціативи лучанка Іванна Мартинів.

«При тому ми, звісно, дотримуватимемося усіх заходів безпеки: будемо дезінфікувати руки, носитимемо макси тощо», – додала вона.

У групі об’єднуються люди, які можуть побути такими кур’єрами у позаробочий чи вільний час. Учасники запрошують усіх, хто може бути корисним у такій справі.

Вступити до групи в телеграмі

«Ми створили «робочий» чат у Телеграмі, де й відбувається уся наша комунікація та вирішення питань. Долучитися можна, просто втупивши туди та написавши коротко про себе: який район, скільки часу людина може приділяти», – пояснила організаторка.

«Також розподіляємо між собою будинки та райони у Луцьку, які кожен може охопити. Поблизу дому кожного з нас, у пішому доступі», – каже Іванна Мартинів.

Як працюють волонтери

Роздруковують оголошення за зразком, розвішують його на під’їздах будинків, кожен – у своєму та найближчих будинках.

Пишуть у загальнобудинкові чати, аби отримати інформацію, чи живуть поблизу люди, яким потрібна така допомога.

Контактують людьми, яким потрібна допомога, домовляються, що саме потрібно, на яку годину та на яку орієнтовно суму.

Йдуть у магазин чи аптеку, доставляють пакунок до дверей, показують чеки, люди повертають гроші за покупку.