Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактом політичного переслідування п‘ятого президента Петра Порошенка.

Про це повідомив журналістам  його адвокат Ілля Новіков. Він розповів, що НАБУ буде розслідувати, зокрема, так звані «плівки Труби».

«Заява була подана ще влітку минулого року щодо дій Труби та інших співробітників ДБР. Ми предметно ставимо питання про те, що НАБУ має в своїй компетенції оцінити їх дії. Ми знаємо слова, які говорилися в кабінеті Труби, ми знаємо, що за цими словами стоять реальні дії, що слідчі фактично виконували ті інструкції, ті завдання по політичному переслідуванню Петра Порошенка, які їм ставилися», – зазначив Ілля Новіков.

«Сьогодні ми починаємо діалог з НАБУ, і я сподіваюся, що цей діалог буде продуктивним і результативним. І розраховуємо, що всі люди, які так чи інакше зловживали своїм впливом, понесуть законну відповідальність», – повідомив адвокат Порошенка.

Він  додав, що державні органи дуже неохоче реагують на розслідування інформації, яку викрили записи із кабінету Романа Труби.

«Наші дії спрямовані на те, щоб не дати уникнути розслідування тих фактів, про які ми знаємо з так званих записів з кабінету Труби. Ми знаємо, що не було ентузіазму у державних органів розслідувати ці питання. Не було у них бажання допитувати імовірних учасників цих розмов», – наголосив Ігор Головань.

«Зараз ми вже маємо тверді сподівання на те, що детективи НАБУ будуть реально розслідувати факти політичного переслідування Петра Олексійовича з боку перш за все Державного бюро розслідувань, а також тих, хто замовляв і керував їх діями. Наш процесуальний статус дозволяє нам вимагати проведення відповідних слідчих дій», – додав адвокат.