Найбільше комарі полюбляють місця з водою і підвищеною вологістю. Не виняток і Центральний парк Луцька. Нещодавно, територію міські комунальники якраз обробили від шкідників.

Цьогоріч на боротьбу з ними виділили 70 тисяч гривень. 24 – уже використали. Крім зелених зон, обробляли і пляжі міста, йдеться в сюжеті 12-го каналу.

Та усіх шкідників все одно не побореш. Найактивніші з настанням сутінків та вночі. Тому, виходячи ввечері на прогулянку, медики радять одягати легкий закритий одяг. Так, у комарів буде менше робочих ділянок. Хоча, не секрет, що до деяких людей за все літо може не причепитися жоден комар. На інших не залишається живого місця. Найбільше комах приваблюють люди з задишкою, підвищеною температурою тіла, і ті що вживали алкоголь.

“За діток переживаємо, бо ж вони розчухують, роздирають, воно червоне, алергія, то комарі – це проблема на Волині така велика”, – кажуть лучани.

А от чухати і розтирати місце укусу медики не радять. Варто лише обробити його антисептиком. Гірше, коли укус викличе алергічну реакцію в організмі.

“Місцева – це почервоніння, свербіж. Загальна алергійна реакція – це поява задишки, це падіння тиску, це шок, звичайний анафілактичний шок, який потребує негайної, невідкладної медичної допомоги, бо в такому разі людину можна не врятувати взагалі”, – розповіла Олена Бондар, сімейна лікарка.

Та найбільшу загрозу для людей несуть малярійні комарі, адже переносять однойменну небезпечну для життя хворобу. Вогнища малярії фіксують і на Волині. Минулоріч їх було три.

“Особливо це місця заболочені, там де близько озера, а поруч болото. Тули старатися взагалі не їхати відпочивати, біля болота, а вже якщо їдете, то і антисептики з собою мати і спеціальні засоби від комарів”, – Олена Бондар.

Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Переважно, це лихоманка і головний біль. Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвиватися аж до летального випадку. Ті, хто знає якими небезпечними можуть бути укуси комарів, запасаються засобами захисту. Нині вибір чималий: фумігатори, спіралі, різноманітні аерозолі, спреї та креми. Найкраще користуватись, кажуть медики, останніми.