Випробування для людей, але точно – не для мешканців Луцького зоопарку. Позначки термометрів впродовж тижня не опускаються нижче 30-ти градусів, втім такій шаленій спеці тварини лише тішаться. Неабияк насолоджуються примати, адже такі умови – для них природні.

Про те, як рятують від спеки жителів Луцького зоопарку в сюжеті 12-го каналу.

«Єдине, чим ми допомагаємо – постійно змінюємо водичку, щоб вона була свіжа. Робимо з гілочок шалаші і даємо свіже листячко постійно для того, щоб вони мали вибір у харчуванні», – розповіла Тетяна Пономарьова, годувальниця приматів.

А вибрати з чого є: працівники подбали про різноманітні овочі, фрукти та йогурти. Щоправда, їжа цих тварин цікавить значно менше, ніж прогулянки на сонці. Нині тварини значно активніші і охоче бавляться. А родина капуцинів – тепер ще й у новому складі.

«Вони вже мають одного хлопчика, і в нас тепер ще одне малятко. Ми не знаємо поки ще його стать. Воно народилося здорове, крепке, всі дуже раді, особливо, старший синок», – каже пані Тетяна.

Не потерпають від 30-ти градусної спеки й тигри та леви. Ніжаться під палючим сонцем, зрідка купаються у басейні, щоправда значно менше їдять аніж зазвичай.

«Вони менше почали споживати м’яса і риби, тому раціон зменшили і ввели ще два додаткових розвантажувальних дні,коли тварина вживає лише водичку», – розповіла директора Луцького зоопарку Людмила Денисенко.

Навпаки наїдаються і вже запасають жирові відкладення на зиму – клишоногі. У природі вони живуть в прохолодному кліматі, але у спекотну погоду почуваються комфортно: рятуються у басейні.

У вольєрі кожного мешканця звіринцю – є затінок та завжди свіжа вода. Тож викликом 30-ти градусна спека є хіба для працівників зоопарку, які завжди про це дбають. Але на роботу не скаржаться: люблять її впродовж усього року.