Книгарня “Освіта” працює у центрі Луцька уже 60 років і до наступного ювілею вона може не дожити. Рік тому на проспекті Волі закрили книгарню “Планета”. А тепер черга дійшла до її “сусідки”. У міськраді запевняють, приміщення обох магазинів – єдині вільні в центрі міста. А тому їх можна дорого продати. Таку пропозицію зокрема висловив депутат міськради Сергій Була. У муніципалітеті запевняють – за 200 “квадратів” на проспекті Волі можна виручити вісім мільйонів гривень. А гроші витратити на купівлю житла для атовців.
Сергій Була свою позицію коментувати відмовився. Натомість працівники книгарні, письменники та активісти влаштували акцію протесту. Очільниця книгарні запевняє, попит на літературу серед лучан є. Мовляв сюди за навчальними та художніми книгами заходять і дорослі, і діти. А сама книгарня, за її словами, входить до десятки кращих книготоргових підприємств України.
Працівники книгарні написали звернення, яке надішлють керівникам області та народним депутатам, які представляють Волинь. Вони просять захистити книгарню перед міською владою. Також звернення щодо долі книгарні хочуть написати представники спілок письменників та журналістів.