Литовезька сільська голова Олена Касянчук розповіла, що окремі дороги на території громади планують відремонтувати у співпраці зі Службою місцевих автодоріг, а деякі – власними силами.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 10 лютого.

«З дорогами в нас у громаді не все так гладко. Є 5 доріг обласного значення місцевого користування, а це досить багато як на таку маленьку громаду», – зазначила вона.

За її словами, 2021 року Служба місцевих автодоріг оголосила тендер на дорогу Литовеж – Заболотці – Іваничі протяжністю 11 км, вартість якої – 148 мільйонів гривень.

«На жаль, станом на сьогодні тендер ще не відбувся. У квітні буде рік, як проходить тендерна процедура. У листопаді вже скасовували цей тендер, оскільки було досить багато оскаржень. На початку грудня він був оголошений вдруге, і зараз знову пішли оскарження. Я маю велику надію, що до літньої погоди ця тендерна процедура все-таки завершиться, і ми в цьому році почнемо і, як запевняє мене Служба автодоріг, завершимо ремонт цієї дороги», – сказала голова громади.

Також вона розповіла, що нардеп Ігор Гузь ініціював виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт дороги Іваничі – Біличі – Благодатне.

«Ігор Гузь ініціював ремонт цієї дороги на території Нововолинської громади, ми вже далі працюємо зі Службою автодоріг щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації на відрізок аж до села Заставного. Це віддалене село нашої громади. Хочемо дати можливість його мешканцям виїхати на дорогу, яка ремонтуватиметься вже в цьому році», – зазначила Олена Касянчук.

Вона повідомила, що є напрацювання у виготовленні проєктно-кошторисної документації на дорогу, яка прямує від траси державного значення Р-15 на Кречів і перебуває в дуже поганому стані.

«У Кречеві проводяться Міжнародні дні добросусідства. І коли до нас приїжджають поляки, нам соромно дивитися їм в очі. Дні добросусідства збирають 2-3 тисячі людей, а то й більше. Коли автомобілі їдуть – стоїть курява така, що не видно будинків. Суцільні вибоїни. Ремонт цієї дороги ми ініціювали ще минулого року, масу листів написали і на Володимир-Волинську адміністрацію, і голові Волинської ОДА. Надіємося, що до кінця цього року буде оголошений тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації на цю дорогу», – пояснила голова.

Щодо комунальних доріг, то, за словами Олени Касянчук, минулого року розпочали ремонт вулиці Гагаріна у селі Заболотці, цьогоріч планують завершити.

«Звичайно, ми не можемо своїм бюджетом осягнути всі дороги. Це потрібно мати три бюджети одразу, щоб хоча би комунальні дороги відремонтувати. Ми ремонтуємо їх своїми силами. Частково закуповуємо щебінь різних фракцій, беремо за договором на шахті №9 шлак, на породному відвалі шахти №7 беремо породу, наше комунальне господарство це все змішує, і усі вибоїни на комунальних дорогах стараємося у суху погоду вирівняти», – розповіла голова Литовезької громади.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Ми не проти об’єднатися з Поромівською громадою. Але…» – голова Литовезької громади