Будівля Донецького академічного обласного драмтеатру з міста Маріуполя зруйнована в результаті бомбардування, однак акторський склад зберігся. І, попри те, що зараз трупа розкидана по всій Україні, вона готує нову виставу – про патріота і поета Василя Стуса.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіла заслужена артистка України, в. о. директора – художнього керівника театру Людмила Колосович.

Сама режисерка нині в Ужгороді, і саме на сцені Закарпатського академічного музично-драматичного театру планує показати нову виставу.

За її словами, усі актори театру з Маріуполя живі, окрім однієї артистки, яка загинула. «Скоро вони приїдуть, і ми розпочнемо роботу над новою виставою», – запевнила Людмила Колосович.

Загалом штат театру налічував 177 осіб. «Зараз вже багатьох розшукали, зокрема усіх акторів. Вони проживають у Кропивницькому, Одесі, Рівному, Чернівцях, Дрогобичі. Але є і ті, хто не виходить на зв’язок. Знаю, що багато працівників лишилися в Маріуполі», – повідомила режисерка.

Вона висловила подяку управлінням культури й туризму Донецької та Закарпатської ОВА за підтримку та можливість працювати.

«Завдяки цій підтримці вдається відновлювати роботу театру в умовах, коли все втрачено: печатка, декорації, костюми. Все починаємо з нуля», – каже Людмила Колосович.

П’єса, над постановкою якої зараз працює театр, називається «Іду за край». Її автори – Ольга Гаврилюк та Роман Семисал.

«Вистава буде про життя і долю Василя Стуса. Бо Василь Стус – це справжній патріот, який загинув за Україну. І оскільки він жив на Донеччині, наш прямий обов’язок – розповісти про тих, хто помер за українську Донеччину», – заявила в. о. директора театру.

Вона висловила сподівання, що наприкінці червня прем’єра вистави вже відбудеться, а також що її вдасться показати не лише в Ужгороді, а й в інших українських містах.

«Давайте працювати разом – на спільну мету, на перемогу нашої культури. Маріупольський театр живий і буде жити. Допомагайте нам – і ми будемо вдячні», – закликала Людмила Колосович.