Сотні біженців щодня приймає Волинь. Область для них транзитна. Адже приїздять вони, аби звідси поїхати до Польщі чи інших країн. Попри це, чимало переселенців залишаються – їх привітні місцеві приймають навіть у власних домівках.

Повністю забезпечить усім необхідним біженців і Луцьк, щоправда, для цього необхідно отримати довідку про статус переселенця. Як це зробити і що вона дає?

Песик Роні на Волинь приїхав із Харкова. Його Людмила просто не могла залишити у місті, яке безжально знищують російські окупанти. З донькою тікали із найважливішим, тож, окрім домашнього улюбленця і документів, нічого й не взяли. У Луцьку їх прихистили друзі.

Пані Наталії теж вдалося втекти буквально з-під обстрілів у селі на Харківщині. Їхати саме до Луцька порадили знайомі.

«Тут спокійно, тихо, красиве місто. Поки ми тут оселилися, в Луцьку, нам подобається», – каже біженка Наталія Мушинська.

Попри те, що житло вдалося знайти без допомоги волонтерів, у департаменті соцполітики заповнюють анкети.

«Я думаю, якусь гуманітарну допомогу нам видадуть. Бо ми без нічого приїхали», – розмірковує одна з біженок.

Саме для цього сюди щогодини приходять десятки біженців. В анкеті – всього кілька пунктів.

«Свої паспортні дані. Ім’я, прізвище, звідки прибули. Ми їх направляємо, якщо треба житло. Даємо адреси», – пояснила провідна спеціалістка Олена Казназей.

Окрім житла і базової гуманітарної допомоги, це ще медичні послуги і навіть можливість влаштуватися на роботу в Луцьку. Аби біженці могли цим скористатися, вони зобов’язані мати довідку, що свідчить про їхній статус. Отримати її можна у департаменті соцполітики на проспекті Волі, 4в, а також працюють філії на Бенделіані, 7, та на Соборності, 18 (у приміщенні РАЦСу).

«Реєструватися потрібно обов’язково для того, щоб ми мали реальну картину, скільки людей прибуло. Щоб ми могли зорієнтуватися, яка необхідна допомога цим людям. У першу чергу замовити те, що привозять, як гуманітарний вантаж для таких людей», – каже директорка департаменту соціальної політики Вікторія Майборода.

А ось сумчанин Андрій сюди прийшов не по довідку про статус біженця. Та й до Луцька він приїхав не із зони бойових дій, а із заробітків у Польщі – захищати країну. У департаменті соцполітики за тимчасовою пропискою, аби підсилити тероборону Луцька.

«Хочу брати участь у бойових діях. До Сум зараз не можу прорватися, бо Суми в облозі. То буду корисний поки ще тут, а там побачимо», – ділиться Андрій Грязнов.

До слова, так повинні робити усі чоловіки.

«Усі чоловіки віком від 18 до 60 років, які прибувають, зобов’язані звернутися до військкомату і зареєструватися там», – зауважує Вікторія Майборода.

Наразі у Луцьку офіційно зареєструвалися більше тисячі біженців, щоправда, реальна їх кількість значно більша. Волинська область вже прийняла щонайменше 13 тисяч людей і щодня чекає нових переселенців.

«Більше 7 тисяч місць, в яких ми можемо прихистити. Ми розуміємо, що одномоментно люди не приїжджають. Готові до другої хвилі, якщо будуть зелені коридори. Розмістимо в школах, де є опалення. Будемо шукати продовжувати місця з матрацами, ліжками», – запевняє директорка департаменту соціального захисту населення волинської ОДА.

Тож звертаються до волинян: якщо маєте змогу – приносьте до прихистків матраци. Їжі, одягу та іншого наразі вдосталь. Якщо ж ви потребуєте прихистку у Волинській області – звертайтеся за телефонами: 066 657 09 15, (0332) 778 211.