Поки Збройні сили та тероборона боронять українську землю від путінських орків, поки медики рятують життя поранених, поліція і Нацгвардія забезпечують порядок, поки місцеві волонтерять з усіх сил, вони – щоденно, непомітно для усіх – дбають про наш комфорт.

Як працюють підприємства, що забезпечують мешканців Луцької громади водою, опаленням та світлом, і скільки громадського транспорту щоденно перевозить лучан?

Аби були вода, світло, транспорт і місце у сміттєвих баках, комунальні підприємства, від яких напряму залежить щодення Луцької громади, працюють без вихідних і перерв на повітряні тривоги.

Представник «Луцькводоканалу» каже: з початком війни лучани почали споживати значно менше води, ніж раніше. Утім, працівники підприємства цілодобово трудяться, аби перебоїв з водопостачанням не було ні в кого.

«Повноцінно забезпечуються усі процеси, які стосуються водопостачання і водовідведення. Також у повній мірі організовані усі необхідні аварійні і профілактичні роботи на нашому обладнанні. Якихось збоїв у роботі нашого підприємства не відбулося», – зазначив перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Святослав Дмитроца.

Щодо роботи підприємства «Луцьктепло», то воно також працює безперебійно.

«Наразі для забезпечення виробництва теплової енергії підприємство працює із залученням усіх працівників, які зайняті безпосередньо у виробничому процесі. Це також аварійна служба, служба з ремонту устаткування теплових мереж», – пояснив речник ДКП «Луцьктепло» Артур Безносиков.

Зміни торкнулися лише надання абонентських послуг.

«Наразі ми не здійснюємо роботи, пов’язані з приходом працівників у домівки мешканців, зокрема опломбування, розпломбування, повірку, обстеження щодо надання неякісних послуг», – зазначив Артур Безносиков.

Підприємство «Луцькспецкомунтранс» працює у штатному режимі.

«Ніяких немає у нас збоїв, достатньо паливно-мастильних матеріалів, запчастин, логістика працює. Люди на місці. Небагато людей у військкомати призвані», – розповів директор Володимир Марценюк.

Не менш важливу роботу виконують і водії громадського транспорту. Вони не покидають кермо навіть під час повітряної тривоги. І хоч міський транспорт курсує у режимі вихідного дня, щоденно у рейси виходять понад пів сотні автобусів та майже 30 тролейбусів.

Щодо ЦНАПу, то в його роботі не все так просто. Нині тут не можуть надати громадянам усі послуги.

«Загалом якщо говорити, ми у своїй роботі використовуємо не один державний реєстр, і наразі усі вони ще не відновили свою роботу», – зауважила начальниця адміністративного відділу Алла Агрипініна.

Станом на 10 березня у ЦНАПі можуть виготовити свідоцтво про народження, смерть, зареєструвати шлюб. Тобто надають ті послуги, які не потребують залучення державних реєстрів.

Перш ніж йти до ЦНАПу, Алла Агрипініна радить зателефонувати в департамент, оскільки ситуація щодня може змінюватися.

Нині луцький ЦНАП працює з понеділка по четвер з 8-ї до 17-ї години, у п’ятницю – з 8-ї до 15-ї.