Коронавірус набирає обертів: деякі регіони України наближаються до “червоної”  карантинної зони. Тим часом у МОЗ закликають робити третю бустерну дозу вакцини. Вона має ще більше захистити організм людини від впливу вірусу, а також – продовжити дію “ковідного” сертифікату. 

У лабораторії можна здати аналіз “Нейтралізуючий білок на антитіла”. Тест оцінює, чи є організмі достатній рівень антитіл, який зможе протистояти вірусу. Якщо антитіл менше 30% – то тест вважається негативним, бо це вкрай мало. Більше 30% – результат роботи імунітету високий.

“Простими словами: цей тест показує, чи є в нашому організмі білок, який буде при контакті з вірусом чіплятися до шипів, які ви бачите на зображенні коронавірусу. Саме цей білок нейтралізує їх приєднання до клітин організму. Створення цих антитіл і є метою вакцинації”, – пояснює Людмила Мілінчук, завідувачка клініко-діагностичної лабораторії Волинської обласної лікарні.

“Рівень антитіл не є протипоказом для щеплення. Немає науково доведених фактів про рівень антитіл, який дав би 100% гарантії, що ви не заразитеся повторно. Я рекомендую всім своїм пацієнтам робити бустерну дозу, якщо пройшло вже 6 місяців з моменту другої дози”, – каже сімейний лікар Ярослав Оштук.

В управління охорони здоров’я кажуть: жодних протоколів і наукових статей про те, яким же має бути рівень антитіл, щоб побороти вірус – досі немає. Запевняють: рівень антитіл не має значення при прийнятті рішення щодо бустерної дози.

Відкладати вакцинацію через застуду теж не радять.

“Зараз ми в такий період, коли застуда – часте явище. Відкладати через це бустерну дозу я б не радив. На моєму досвіді є пацієнти, які відкладали вакцинацію. Відкладали-відкладали і довідкладалися до ковіду”, – каже Ярослав Оштук.

Тим часом у МОЗ не виключають, що третя доза – не остання. Припускають, що для підтримки імунної відповіді нам доведеться вводити вакцину постійно з певним інтервалом.