На території Мар’янівської громади Луцького району може з’явитися підприємство з видобутку торфу, яке забезпечить близько 140 робочих місць.

Про це розповів голова громади Олег Басалик у програмі «Позиція» на 12 каналі 20 січня.

«До нас звернулося підприємство, яке має ліцензію на видобуток торфу. У нас є торф’яні поклади біля села Бужани. Це підприємство хоче взяти в оренду близько 100 гектарів території відповідно до ліцензії, де хоче видобувати торф із дослідницькою метою для визначення його об’ємів», – повідомив голова.

За його словами, представники цього підприємства хочуть створити до 50 робочих місць у той час, коли будуть проводити дослідження.

«Якщо там будуть вагомі поклади, відповідно почнеться видобуток торфу, то вони планують створити підприємство, яке би ще й переробляло цей торф у торфобрикет і різні суміші. А це ще 100-120 робочих місць», – зазначив Олег Басалик.

«Якщо брати до уваги 140 робочих міць, то 140 сімей будуть твердо стояти на ногах і з упевненістю дивитимуться у завтрашній день. Це є надходження до бюджету як з оренди, так і з ПДФО. Ці кошти можна буде використовувати для покращення інфраструктури в цьому населеному пункті. Таким шляхом можна було би ці села відродити, дати їм можливість для розвитку, для створення там нових робочих місць», – вважає голова громади.

Він каже, що на найближчій сесії депутати якраз вирішуватимуть, дозволити чи ні цьому підприємству видобувати торф на території громади.

«Я думаю, що депутати приймуть вагоме мудре рішення, яке дасть змогу старостинському округу почати ставати на шлях розвитку і розбудови», – висловився Олег Басалик.

Про те, яку користь громаді може принести видобуток торфу, розповів радник з фінансових питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Гром.

«У Прилісному торфобрикетний завод. Ви думаєте, Прилісне було б таке «кучеряве» без торфобрикетного заводу? Там багатоповерхові житлові будинки, комунальні послуги. Ви заїдьте подивіться, як у школі все зроблено. Я не скажу, що це тільки за власні кошти, але за власні кошти робиться надзвичайно багато. То чому, маючи поклади, не може розвиватися Мар’янівка? При тому, що є ще цукровий завод, буде сироробне підприємство», – зазначив експерт.

Нагадаємо, Олег Басалик розповів, що Мар’янівська громада спільно з Горохівською та Берестечківською хоче побудувати об’єкт, на якому можна було би захоронювати сміття, а також готувати його до утилізації.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Дорогу «Мар’янівка – Бужани» відремонтують цього року, – голова громади