Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко закликає мешканців області не поспішати викидати старі речі, адже серед них можуть бути такі, які зацікавлять музейних фахівців.

Про це вона сказала у програмі «Ретро-Волинь» 12 червня на 12 каналі.

За її словами, до музею передають найрізноманітніші речі: книги, взуття, вишитий одяг, посуд тощо.

«Нещодавно жінка, яка виїжджала за кордон до дітей, розуміла, що речі із собою брати не буде, і викинути їх було шкода. Хтось їй запропонували передати все в музей. Тепер ми описуємо непогану колекцію вишивки середини 50-х років – другої половини ХХ століття, фарфорові і фаянсові речі цього періоду», – каже директорка музею.

«Перебудовували стару хату і звернулися до нас. Ми приїхали і фактично з купи сміття виймали певні речі, і в результаті маємо дитячу колекцію взуття 70-х років, дві пари хромових чобіт, керосинку. Для нас це цінне, тому що ми будемо виставки робити, представляти епоху», – розповідає Оксана Важатко.

Вона просить волинян не квапитися викидати старі речі, а спочатку покликати музейників.

«Це все буде збережене під вашим іменем. І ці речі завжди буде можливість подивитися, незалежно від того, чи вони будуть представлені в експозиції, чи зберігатися у фондах, бо на сьогодні фонди Волинського краєзнавчого музею – більше 350 тисяч одиниць, тобто ми не можемо все одночасно виставити, але ми його зберігаємо», – додала директорка краєзнавчого музею.