Науковці, краєзнавці, викладачі та студенти об’єдналися задля великого дослідження! У Вараші відбулася науково-практична конференція «Успадкування та популяризація історико-культурного надбання Волинського Полісся».

Науковці, краєзнавці, викладачі, студенти обмінювалися науковими дослідженнями та практикою щодо успадкування та популяризації історико-культурного надбання Волинського Полісся на XX Регіональній і I Міжнародній науково-практичній конференції. Захід проходив у офлайн- та онлайн-форматах.

«Онлайн до нас підключалися  викладачі і студенти Рівненського інституту Університету «Україна», Озерський ліцей Вараського району, ще у нас був житель Канади, батьки якого проживали у нашій місцевості, Каспер Калін. Він підготував дуже трепетний виступ», – розповіла викладачка Рівненського інституту Університету «Україна», голова ГО «Культурний центр» Лідія Сніжко.

Учасниця конференції Вікторія Дашко, членкиня національної спілки журналістів України, здивувала усіх новиною: Сарнам на 400 років більше, ніж ми вважаємо.

«Нам вдалося віднайти в Литовській метриці першу письмову згадку про наше місто. Вважається, що наше місто веде відлік з 1885 року, з того часу, коли була прокладена колія українська залізниця. Насправді цією датою може стати 9 листопада 1449 року», – повідомила Вікторія Дашко.

Про унікальність Сарненського історико-етнографічного музею розповідав його співробітник Василь Кушнір.

«Невдовзі буде 50-та річниця його створення. Це один з найбільших музеїв на Поліссі та Волині, він включає в себе архітектуру і побуту нашого поліського краю», – каже старший науковий співробітник Сарненського історико-етнографічного музею Василь Кушнір.

Розкрив тему типології особистості українця Волинського Полісся студент Рівненського інституту Університету «Україна» Михайло Бережний.

Про туристичний потенціал території Нобельського національного природного парку  розповів його співробітник Павло Дубінець. Він зазначив: «Цікаво було в колі однодумців почути виступи колег краєзнавців».

«Коли я стояв на залі і дивився на людей, я не бачив там байдужих очей. Це головне, коли люди небайдужі до своєї історії. Це окрилює, надихає далі щось шукати, показувати», – зазначив провідний фахівець Нобельського НПП, журналіст, краєзнавець Павло Дубінець.

Щороку за матеріалами науково-практичної конференції публікуються збірки з найцікавішими науковими дослідженням. Завершився захід відвідуванням інформаційного центру «Полісся». Учасники конференції дізналися про історію будівництва міста Вараша та Рівненської АЕС.