Червоний борщ – улюблена страва кожного українця. У звичайних умовах її готувати нескладно, а на фронті така смакота – на вагу золота. Освітяни Вараша вирішили підтримати бійців ЗСУ і приготували для них «сухий» український борщ.

Рецептом приготування поділилися зі знімальною групою.

Борщ до душі кожному українцю, й у звичайних умовах приготувати його нескладно, а на фронті така смакота на вагу золота. Тому освітяни за власні кошти закупити продукти та взялися до справи.

«Запозичили ми технологію приготування у коломийських дівчаток, сам процес. Але оскільки у нас дуже хороші господині в закладі, ми вирішили зробити свій рецепт сухого борщу, тому так і назвали: український вараський сухий борщ», – розповідає заступниця директора з навчальної роботи освітнього закладу Вараша Валентина Веремчук.

До процесу долучилися представники різних професій: вчителі, асистенти вчителів, медична сестра, бібліотекар. Кухарів серед них не було, але в Україні кожна жінка вміє приготувати український борщ. Важливо було врахувати те, що вага сушених овочів зменшується в десять разів, кажуть господині.

«Привезли гору продуктів: картопля, морква, буряк, цибуля. З чого починати? Але в перший день ми все одразу розробили, почистили, пошинкували, м’ясо перекручували на м’ясорубці. Потім це все сушилося в духовках і в сушарках», – каже педагогиня-організаторка, асистентка вчителя освітнього закладу Вараша Роза Усик.

Сушені овочі перемололи блендером, поважили й додали до кожного борщового набору. Доповнили інструкцією із приготування та томатною пастою. Щоб спробувати, як смакує «сухий» борщ,  одну порцію протестували.

«Три літри кропу на цей наш кульочок і 15 хвилин варитися. Все, він готовий. Досить смачний, від домашнього відрізнити не можна. Таке враження, що зі свіжих овочів борщ зварений, домашній український борщ», – запевняє Роза Усик.

Уже вдруге освітяни передаватимуть нашим захисникам на передову український борщ швидкого приготування. Цього разу спакують 60 наборів, що на виході становитиме 180 літрів найпопулярнішої національної страви. Доставити пакунки на фронт допоможуть волонтери.

«Сьогодні ми черговий раз передаємо допомогу нашим захисникам, дякуємо їм за мирне небо над головою», – зазначила депутатка Вараської міської ради Віра Литвин.

«Дякуємо вам за те, що ви захищаєте нас», – так підписаний кожний пакунок вараського борщу.

«Я хочу, щоб хлопці і дівчата, наші захисники, звичайні люди, які зараз у важкій ситуації і тижнями не бачили тої їжі, відчули це домашнє тепло і посмакували нашим справжнім українським борщем», – висловилася асистентка вчителя освітнього закладу Вараша Ольга Рижа.

«Хлопці, війна війною, а обід має буде за розкладом. Ми хочемо, щоб ви були ситі, здорові і повертайтесь живими», – звернулася Роза Усик.