Зранку і ввечері жителі села Жидичин разом з коровами, яких випасають на лузі, проходять цілий квест. Перегнати череду через дорогу – смертельно небезпечно через шалений рух автівок. “Зебра” і знаки не рятують.  Люди бояться, аби худобу не втратити і зрештою самим не втрапити під колеса. Допомоги чекають донині.

Хто може зарадити селянам – дізнавалася Ангеліна Гущина.

Рух транспорту у цьому місці шалений. Зупинятися водії не поспішають. Тож щоразу, коли приходить час виганяти худобу чи зустрічати з пасовища, у господарів завмирає серце. Багато хто через цей острах корів вже й попродавав. Кажуть: життя дорожче.

А небезпека тут чатує постійно. Під колесами автомобілів худоба опинялася вже не раз – кілька років тому легковик збив аж двох корів на обочині. Обидві тварини загинули.

Минулоріч на капоті автівки проїхалася й корова Юрія Висоцького. Каже: дивом вціліла.

“НВижила, телятко привела, але я дуже був переляканий і шокований, ну все було добре. А коли недобре, то де той господар візьме велику суму грошей, щоб поремонтувати автомобіль?” – каже Юрій.

Відповідальність лягає якраз на плечі господарів, бо ж недогледіли, виходить, якраз вони. Місцеві мешканці кажуть: вже не один рік просять старосту посприяти встановленню знаку “перегін худоби” або ж камери спостереження, втім все марно.

Староста Жидичина пояснює: у Службу автодоріг зверталася. Там сказали, що через дороги державного значення масовий перегін худоби суворо заборонений. Господарі мають робити це лише по черзі і обов’язково тримати корову на мотузці.

“Воно оснащене якісним переходом, воно оснащене попереджувальним світлофором і якщо здійснюється перегін худоби, так як допускаються правила дорожнього руху з мотузкою, то все мало б бути добре”, – каже староста Галина Матвіюк.

Воно то так, але трохи не так, бідкаються люди. Бо ж корова не пес – цілковито не приручиш. Та компроміс таки знайшли. Староста пообіцяла клопотати, аби на перехресті встановили камери фіксації швидкості і попереджувальні до них знаки. Може так людям вдасться стримати спритних шумахерів. А як ні – то в разі аварії хоч довести свою невинуватість.