Комбайнери працюють у полях з ранку до смерканку, адже на Волині у розпалі жнива. Активно обмолочують землі і на підприємстві “Вілія”. Працювати тут є з чим, адже в обробітку понад 40 тисяч гектарів землі. До збирання ранніх зернових – трохи більше 20 тисяч гектарів. З озимим ячменем, розповідають аграрії, уже впоралися. На черзі – пшениця.  

Як жнивує підприємство “Вілія” і який урожай має – дивіться у сюжеті.

“В нас досить аномальний рік. Ми почали збирати озиму пшеницю скоріше, ніж озимий ріпак”, – зауважує очільник підприємства “Вілія-Агро” Віктор Савенюк.

Половину вже обмолотили. У планах вийти на врожайність 80 центнерів з гектара. Наразі, кажуть, погодні умови сприятливі. Втім, це не привід зволікати.

“Основний принцип підприємства: забрати максимально швидко урожай з поля, аби не втратити якість, тому плануємо на всі жнива 20-25 днів”, – додає Віктор Савенюк.

Тож комбайнери трудяться в полі до заходу сонця. Але скаржитися на роботу, кажуть, гріх. Адже уся техніка – сучасна. Та й підтримувати робочі потужності допомагають цифрові технології.

Зібране збіжжя зберігають та доводять до потрібної кондиції у зерносховищах. “Вілія” має три потужні елеваторних комплекси. Один із них у селі Дерно.

“Місткість елеватора – 91 тисяча. Маємо сучасне обладнання, сучасні сушки, сучасну лабораторію. Також маємо під’їзну колію з подачею вагонів на 32 вагони-зерновози”, – ділиться завідувачка елеваторного комплексу Світлана Бенедисюк.

В добу тут завантажують 54 вагони зерном і саме цей елеваторний комплекс є маршрутною станцією. Потужності, кажуть працівники, щороку стараються збільшувати.

Модернізація зерносушильного господарства в нас пересікається із нашим головним компаньйоном з газопостачання – “Волиньгазом”. Завдяки цій співпраці ми маємо сталий розвиток”, – каже очільник профільного департаменту ТзОВ “Волиньзернопродукт” Олександр Попов.

Зокрема, завдяки “Волиньгазу” підприємству вдалося газифікувати нову, сучасну, енергоефективну зерносушарку.

Звідси експортують товар як по Україні, так і за кордон. Переробкою ж займаються на борошномельному комплексі. “Волиньзернопродукт” має три млини, кожен з яких – потужністю 60 тон на добу. Виробництво активно функціонує вже понад десять років.

Продуктивність наших комплексів: 60 тон переробки зерна в добу, що еквівалентно в сортовому борошні 45-46 тон на добу. Млин виготовляє сортове борошно, а саме вищий ґатунок”, – пояснює технолог борошномельного комплексу Дмитро Сторожук.

За потреби тут відбирають перший, другий ґатунок, а також манні крупи. В цілому кожен із етапів особливий та нелегкий. Втім, завдяки злагодженій співпраці на “Волинь-зерно-продукті” усе працює, як годинник. Свою лепту для цього вносить і компанія “Волиньгаз”.