Риба – смачний і корисний продукт, який водночас може принести неабияку шкоду для здоров’я – якщо він несвіжий. 

Тож ми розпитали рибного експерта, як правильно вибирати морепродукти, щоб вони приносили лише користь. Олексій Романюк разом із партнерами спеціалізується на продажі саме такого товару, то про його свіжість знає усе.

“Якщо купуєте охолоджену рибу – перевіряйте, чи немає на ній жовтого кольору. Зверніть увагу на зябра, вони мають бути яскраво-червоного кольору. Якщо ж зябра сірі – то рибка, скоріш за все, вже довго лежить на прилавку. Також показником є луска: вона має важко відділятися від тушки, в інакшому разі продукт вже зіпсований”, – каже Олексій Романюк.

У свіжомороженої риби також не має бути жовтого відтінку, а плавники та хвіст обов’язково мають бути цілими.

“Щоб розпізнати, чи риба не була переморожена – натисніть на неї. Якщо вона швидко повернеться у свою форму, то продукт свіжий. Якщо вм’ятина залишається, є якісь подряпини – краще таку рибину не брати”, – радить експерт.

Він також наголошує: найкраще купувати свіжоморожену рибу.

“Розморожувати рибу найкраще вдома на верхній полиці холодильника від 0 до 3 градусів тепла. Якщо такої можливості немає – наберіть холодної води, льодяної і розморозити рибу. У жодному разі не при кімнатній температурі”, – наголошує Олексій Романюк.