Вознесіння Господнє відзначають сьогодні православні християни. Це одне з найважливіших церковних свят. Згідно з Біблією Ісус після воскресіння 40 днів пробув на землі зі своїми учнями, а потім вознісся на небо. До головного храму міста Луцька прийшли сотні вірян. На богослужінні була й наша знімальна група.

У Свято-Троїцькому кафедральному соборі в центрі Луцька сьогодні панувала особлива атмосфера. У день Вознесіння Господнього віряни прийшли до храму помолитися. Люди кажуть, приходять саме в цей храм, адже відчуваю тут особливі силу і благодать.

Суть свята Вознесіння полягає у тому, що земний шлях Ісуса завершився, проте він не помер у людському розумінні, а вознісся в Царство Небесне. І хоч він нині на небі, та продовжує жити в наших серцях.

Цикл життя  Ісуса  Христа на землі розпочинається з Благовіщення, коли архангел Гавриїл сповістив Богородицю про те, що та зачне і народить сина Божого, а завершується тим, що на сороковий день після Воскресіння він вознісся на небо і сидить праворуч Отця.

«Людська природа має право стати Богом по благодаті. Ми сьогодні святкуємо, згадуємо і знаємо, що на небі відбуваються події, бо Господь Бог іде назустріч людям, і коли ми згадуємо якісь події, Господь Бог виходить назустріч», – розповідає ієромонах Димитрій Франків.

У це свято, каже ієромонах Димитрій, нам треба пам’ятати, що ніяке зло не може торжествувати вічно. Воскресіння й Вознесіння Ісуса Христа довели, що правда завжди перемагає.

«Ми віримо, що Господь Бог благословляє нас і наших воїнів і він з нами, бо ми заправду, ми відстоюємо свою незалежність, і оце все – темнота, викривлення – закінчиться Вознесінням. І Господь Бог з нами, з нашими воїнами, з нашою церквою, з нашою країною», – переконаний Димитрій Франків.

У такий нелегкий час, кажуть прихожани, молитва і перебування у храмі дуже допомагають триматися і вірити у те, що все буде добре.

Попри теперішні біль і жахіття війни, подія Вознесіння закликає нас до радості, бо Ісус Христос засів праворуч Отця, щоб приготувати місце і для нас.