Із 1 червня у Луцьку та Ковелі запрацювали чергові садочки. Тепер батьки мають можливість віддавати дітей на заняття та спокійно відвідувати роботу. На відкритті дошкільного закладу у місті залізничників побувала й наша знімальна група.

Як там зустріли діток після довгоочікуваної перерви – розповідає Ангеліна Гущина.

Одні зі словами крізь сльози «Хочу до мами», інші – з усмішками та цікавістю, що ж буде далі. Так у Ковелі після довготривалої перерви дошкільнята повернулися на заняття.

На відкритті чергового садочка зібралися 43 дитини. Розрахований він на 60. Розпочали зустріч із дошкільнятами невеличким святом, руханками та забавками з казковими героями.

Опісля діток познайомили з так званою кімнатою безпеки. Так вихователі називають укриття, аби не лякати діток назвами і вони спокійно в разі повітряної тривоги спускалися в підвал. Хоча нині приміщення радше нагадує одну із груп: яскраві стіни, картини, облаштовані столики та різноманітні локації для занять.

Також для діток облаштували спортивну зону та мінікінотеатр. Доки одні слухали вихователів – інші займалися творчістю.

Про сльози всі вмить забули, адже діти засумували за своїми друзями і спільними розвагами.

До слова, тут усі дітки не лише зі своїми улюбленими іграшками, а й з тривожними валізками. На час воєнного стану – це невід’ємна річ для кожного вихованця.

«Починаючи з пляшечки води, запасні речі, шоколадка чи цукерочка, сухе печиво. Не думаю, що ми будемо так довго сидіти, що воно знадобиться, але діти люблять домашнім поласувати», – каже директорка ЗДО Надія Шевчик.

З нетерпінням на відкриття дитячих садочків чекали й батьки.

«Тому що такі обставини, що ми мусимо працювати, дитину із собою на роботу брали, залишали з бабусями. При можливості тепер будемо ходити в садочок», – розповідає ковельчанка Вікторія.

Своїх діток привели у садочок не лише ковельчани, а й гості міста. Вікторія разом з дітками приїхала з Рубіжного Луганської області. Молодшу донечку віддала у садочок. На це, кажуть, і не сподівалися, та їх тут радо зустріли.

«Це спілкування з однолітками, це розвиток, тут гарні програми розвитку дитини. Мені дуже все сподобалося, і тому з радістю віддали сюди дитину», – розповідає жінка.

У перший день для дошкільнят легка програма: святкове відкриття і прогулянка на свіжому повітрі. Далі ж вони проводитимуть тут майже увесь день. До слова, нині у Ковелі запрацював перший черговий садочок. Вже 6 червня свої двері для діток відкриють ще два заклади.