Зі старих морських контейнерів – у сучасні та практичні модульні будинки. Таке перевтілення реалізували у компанії «Вікна Волині». Цю ідею народила війна, розповідає генеральний директор Іван Рижук. Коли люди масово втікали від обстрілів і ночували будь-де, аби в безпеці, – хотілося допомогти.

«Чому би і ні? Чому б не зробити щось таке цікаве і те, що потрібне в цей час», – каже гендиректор «ТМ «Вікна Волині».

За задумом має бути три модулі: житловий, харчовий і сантехнічний. Поки є перші два. Ще один реконструюють незабаром. На вигляд будинки невеличкі, але насправді досить місткі. Площа – 30 квадратних метрів, довжина – 12 метрів, а ширина – два з половиною.

«Перевага модульних будинків у тому, що їх досить швидко можна транспортувати з точки А в точку Б. Вони підключаються автономно. Сюди потрібно тільки живлення 220 вольт», – пояснює Іван Рижук.

Житловий модуль проєктували так, аби можна було розмістити якомога більше людей. Вільно тут можуть мешкати восьмеро осіб, при потребі – і дванадцять. Щоб не займати багато простору, у кімнаті передбачили спеціальний столик, який складається.

Мешканцям модульного будинку не варто переживати за те, що може бути холодно чи спекотно. Утеплювали так, щоб було комфортно у будь-яку пору року.

Харчовий блок складається із власне кухні та їдальні. Хоча при потребі їх можна переобладнати, наприклад, під спальні кімнати. Пересувну кухню хотіли зробити максимально зручною і простою. Разом із тим тут достатньо місця для зберігання продуктів та речей. Є гаряча вода, електроплита, витяжка, місце для холодильника.

Одна з найбільших переваг цих модульних будинків – їхня мобільність. Фундаменту немає, а за допомогою цих отворів контейнер легко помістити на вантажівку і відвезти у будь-яке місце на карті. Нині Іван Рижук вважає: це найоптимальніший варіант для тих, хто втратив дім.

Якщо серед вас є ті, кого зацікавила пропозиція придбати модульні будинки від волинян – телефонуйте за номером 050 339 7333.