Найближчим часом у Луцьку будуть реалізовані нові проекти, про які розповіли 13 лютого під час наради з питань розвитку і реконструкції Старого міста. 

Про це повідомив перший заступник міського голови Луцька Григорій Недопад на своїй сторінці у фейсбуці.

“Буде проведено роботу із власниками, які утримують в неналежному стані свої території, що знаходяться в Старому місті і псують загальний вигляд старими парканами та напівзруйнованими фасадами. Всі ці недоліки будуть усунуті, а Старе місто, разом із площею «Ринок», отримають нове життя”, – йдеться у повідомленні.

До прикладу, в рамках проекту «Нове життя Старого міста» тривають відновлювальні роботи у вежі Чарторийських, де, окрім відновлення історико-культурної цінності споруди, буде відкрито музей лицарства, відбудовано фрагмент Окольного замку, відреставровано Монастир Єзуїтів з підвалами. Вежа Чарторийських стане окрасою Луцька та поруч із Замком Любарта привертатиме увагу лучан і гостей міста.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку підсвітять пам’ятники і визначні споруди. ФОТО

Луцькі підземелля теж отримають нове життя. Заплановано реконструкцію муру біля Собору святих Петра і Павла – там буде відкрито прохід до вежі Чарторийських, вихід до Замку Любарта. Площа «Ринок» буде поєднана із вулицею Драгоманова і всіма історичними локаціями Старого міста.

Григорій Недопад повідомив, що міська влада планує цьогоріч реалізувати капітальний ремонт вулиці Драгоманова, облаштування якісного освітлення, капремонт дамби по вул. Глушець, відновлення скверу Голованя та ряд заходів, які будуть приваблювати мешканців Луцька і туристів.

На нараді презентували також проекти сучасної підсвітки Кірхи і Собору Св. Петра і Павла, яка додасть краси і унікальності цим спорудам в нічну пору.

До слова, всі нові атракції у Старому місті матимуть нове додаткове озеленення.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Луцьк для туристів: які архітектурні пам’ятки оновлять. ВІДЕО