Нові символи Луцька: на вулицях міста з’явиться шість нових кликунів. ВІДЕО
У Луцьку встановлюють нових кликунів. Вони з’являться в різних куточках міста. Всього – шість бронзових скульптур. Першу з них – вішають поблизу Луцького замку.
Вона – дещо відрізняється від решти. І буде стояти на копії кахлі із зображенням кликуна, яку знайшли у Луцьку 70 років тому.
Скульпторка – львів’янка Ніка Музичко. Каже, ідеєю створити такі символічні фігури для Луцька загорілася відразу. Спочатку – детально вивчала історію та створювала проекти.
На саме виготовлення витратила близько півроку. І за цей час, каже, ніби поріднилася зі скульптурами. Навіть придумала для кожної ім’я.
Перші кликуни з’явилися у Луцьку в 2015 році. Їх виготовляла місцева скульпторка Ірина Дацюк. Далі – ідею підхопили і звичайні лучани. Тож підрахувати зараз їх кількість – важко.
Нині – кликуни вже стали справжньою туристичною родзинкою Луцька. На Луцькому замку щодня рівно в полудень сурмить актор-кликун.
Історики кажуть, кликуни – не вигадані персонажі і у Луцьку дійсно були. Вони – користувалися неабиякою повагою в міщан, адже повідомляли мешканців про найважливіші події та оберігали порядок.
Поки вдалося встановити одного нового кликуна. Решта – чекають своєї черги. Вже 27 вересня, у Всесвітній день туризму всі скульптури планують відкрити урочисто.
Останні публікації
- Які помилки найчастіше роблять під час тестування парфуму
- Ремонт телефонів: як швидко та якісно відновити ваш гаджет
- Інверторні бензинові генератори електроенергії: сучасне рішення для стабільного живлення
- ТОП-10 фільмів, які варто подивитись цієї осені
- Щит АВР: надійний контроль живлення у будь-яких умовах
- Пожежні резервуари для води: надійний спосіб забезпечити пожежну безпеку
- Практичні поради з виготовлення якісних нашивок під замовлення
- Кращий український хостинг: на що звернути увагу у 2025 році?
- Магістратура в IT: як стати спеціалістом у машинному навчанні та штучному інтелекті
- Макарони: асортимент і як вибрати ідеальний варіант
- Квитки на автобус Київ – Дюссельдорф: зручне бронювання з Rubikon
- Котел як серце системи опалення
- Збираємо домашній бургер: від булочки до начинки
- Курси англійської мови в Хмельницькому для всіх рівнів
- У МХП відзначили найкращих працівників агронапряму
- Що не можна передавати Новою Поштою з Польщі в Україну?
- Белек 2025: Пляжі, гольф і all inclusive для всієї родини
- Прогноз погоди на місяць Луцьк: що чекати у травні-червні 2025
- Ремонт кавоварки Делонгі: який сервіс обрати у Києві?
- Що краще: бігова доріжка чи орбітрек?
- Основні різновиди меблевої фурнітури