Жнива на Волині завершилися. Озима пшениця, озимий ячмінь і яра пшениця. Саме їх намолотили найбільше. А загалом в області нарахували цього року майже мільйон тонн зерна.

Тонна пшениці в середньому вартує 4300 гривень і ячмінь ненабагато дешевше – 4200 гривень. Юрій Горбенко каже, за такою високою ціною купувати не хочуть. Тому нині в аграріїв – труднощі. В більшості немає оборотних коштів для посівної озимих культур. Зараз на полях області ще залишилося зібрати 40 тисяч гектарів сої, 30 тисяч гектарів соняшника. Також на господарів землі чекають і цукрові буряки, гречка та просто. Нагадують, що вже за 5 днів на Волині розпочинається сезон цукроваріння. Буряки можна буде здати на Гнідавський і Мар’янівський цукрові заводи.

 Юрій Горбенко каже, цього року буряки вродили і мають більшу цукристість, ніж торік, тому й солодкого продукту має бути достатньо. Головний аграрій області розповів і про посівну кампанію. Ресурсів і насіння зараз вистачає. Також для фермерів є приємна новина. Вони можуть компенсувати 80% вартості насіння, але лише, якщо куплять його у господарствах. Аграріям рекомендують збільшити площі посівів і скористатися цією пропозицією. Завдяки сприятливим погодним умовам, посів озимого жита і пшениці вже розпочали.