У Луцьку встановлюють нових кликунів. Вони з’являться в різних куточках міста. Всього – шість бронзових скульптур. Першу з них – вішають поблизу Луцького замку.

Вона – дещо відрізняється від решти. І буде стояти на копії кахлі із зображенням кликуна, яку знайшли у Луцьку 70 років тому.

Скульпторка – львів’янка Ніка Музичко. Каже, ідеєю створити такі символічні фігури для Луцька загорілася відразу. Спочатку – детально вивчала історію та створювала проекти.

На саме виготовлення витратила близько півроку. І за цей час, каже, ніби поріднилася зі скульптурами. Навіть придумала для кожної ім’я.

Перші кликуни з’явилися у Луцьку в 2015 році. Їх виготовляла місцева скульпторка Ірина Дацюк. Далі – ідею підхопили і звичайні лучани. Тож підрахувати зараз їх кількість – важко.

Нині – кликуни вже стали справжньою туристичною родзинкою Луцька. На Луцькому замку щодня рівно в полудень сурмить актор-кликун.

Історики кажуть, кликуни – не вигадані персонажі і у Луцьку дійсно були. Вони – користувалися неабиякою повагою в міщан, адже повідомляли мешканців про найважливіші події та оберігали порядок.

Поки вдалося встановити одного нового кликуна. Решта – чекають своєї черги. Вже 27 вересня, у Всесвітній день туризму всі скульптури планують відкрити урочисто.