Нульового розмитнення не буде. Сьогодні – останній день, коли автівки, ввезені з-за кордону ще можна оформити без сплати ПДВ, акцизу та мита. Чи поспішають українці розмитнити свої транспортні засоби і що буде, якщо не встигнуть зробити це сьогодні, дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

30 червня. Приблизно 15-та година. Біля митного пункту у Луцьку на Рівненській приблизно 4 сотні автівок. Час від часу приїздять нові. Геннадій із-за кордону в Україну автівку пригнав сьогодні – й  відразу сюди. Ще близько десятка машин на митний пост везе литовець Йонас.

Бо ж від завтра, 1 липня, нульове розмитнення в Україні припинять. Верховна Рада повернула плату за оформлення автомобілів, що ввозяться з-за кордону. Українці, які вистоювали черги в автівках на кордонах, тепер намагаються якомога швидше потрапити на митні пости. Однак ажіотаж тут, кажуть, помірний.

«Він був декілька останніх днів, навіть із понеділка, весь тиждень. Люди поспішають, але оскільки є черги на кордонах, відповідно, все рухається поступово сюди. Тому люди заїжджають цілодобово в зону, і такого ажіотажу на цю хвилину немає», – розповів менеджер автомобільної компанії WEST AUTO HUB Антон Бондарук.

Із митного поста виїхали близько 50 вже оформлених автівок. Ще 400, що нині тут перебувають, теж планують розмитнити. Тож застерігають: автівки, які завезуть на митні пости ближче до ночі, ймовірно, за нульовим розмитненням оформити вже не вдасться.

«Ті, які не встигнуть, будуть змушені сплатити мито, акциз та ПДВ… Кількість митників обмежена, в принципі вони справляються зі своєю роботою, і процес відбувається і завершується протягом 4 годин», – каже Антон Бондарук.

Аби максимально задовольнити попит українців, митні процедури здійснюватимуть до 22:30. А вже від завтра за оформлення машини доведеться платити приблизно 2-3 тисячі доларів.

З 1 квітня, тобто за період, доки діяло нульове розмитнення, на території Волині зареєстрували понад 20 тисяч автівок.

«У минулому році на аналогічну дату було зареєстровано близько 6 тисяч. Тобто динаміка збільшилася, відвідувачів більше», – розповів менеджер сервісного центру Олександр Шевчук.

Якщо з нульовим розмитненням імпорт авто в Україну збільшився в кілька разів, то з його скасуванням кількість охочих возити автівки значно знизиться. А відтак ціни на машини на внутрішньому ринку, прогнозують експерти, зростуть щонайменше на 20 відсотків. Водночас є ймовірність, що нульове розмитнення повернуть, але для окремих груп людей.

«Зареєстрований у Верховній раді законопроєкт, який передбачає пільги, те саме нульове розмитнення для двох категорій осіб. Це військовослужбовці і люди, які втратили свої автівки», – повідомив Антон Бондарук.

Однак поки депутати підтримали лише законопроєкт про повне скасування нульового розмитнення, його вже підписав президент, тож від завтра усі, хто привозить авто із-за кордону, змушені будуть платити мито, акциз та ПДВ.