Народний депутат Ігор Гузь з трибуни Верховної Ради звернувся від імені усіх волинян до прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо проблеми раптового обміління озера Світязь. Він озвучив і вимоги своїх колег-земляків у парламенті. А це – негайно створити тимчасову комісію із представників профільних міністерств, виділити урядом кошти для її роботи і з’ясувати реальну причину зниження рівня води озера.

Відео з Верховної Ради опублікували на сторінці нардепа.

«У нас на Волині – техногенна катастрофа, я б назвав це так. Рівень води одного з найбільших озер України – Світязя – знизився на 40 сантиметрів. Перлина Волині катастрофічно міліє. Водойма – велика курортна й туристична зона, де лише цьогоріч побувало понад 300 тисяч відпочивальників з України та з-за кордону. Тепер всі вони б’ють на сполох – вода відійшла від берега на кількасот метрів. І мені прикро, що урядові структури, на жаль, не займаються цим питанням», – звернувся нардеп до прем’єра.

Він назвав вимоги, які висувають нардепи від Волині, щоб вирішити цю проблему.

«Називається багато причин, чому впала вода в Світязі. Серед них і розробка Хотиславського кар’єру в Брестській області в Білорусі, інші фактори. Але ми не спеціалісти й не можемо гадати, а тим більше допустити, щоб ситуація погіршувалася і вже наступного року, не дай Боже, кількість води ще більше зменшилася. Це буде катастрофа не тільки для області, але й усієї країни.

Світязь – туристична оаза. Передбачається будівництво нового митного переходу «Адамчуки-Збереже», облаштовується відповідна інфраструктура, робиться каналізування навколо озера. Тобто, триває системна робота, аби туристи приїжджали і лишали кошти на цій території, створювали робочі місця. Вимагаємо сформувати робочу комісію, виділити на це кошти і з’ясувати причину обміління озера Світязь», – наголосив парламентар.

Нардеп Гузь до прем’єра Гончарука: вимагаю з’ясувати причину обміління Світязя

Ігор Гузь: «Світязь гине! Звертаюся до прем’єра – негайно втрутитися у ситуацію»Народний депутат Ігор Гузь з трибуни Верховної Ради звернувся від імені усіх волинян до прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо проблеми раптового обміління озера Світязь. Він озвучив і вимоги своїх колег-земляків у парламенті:- негайно створити тимчасову комісію із представників профільних міністерств, – виділити урядом кошти для її роботи, – з’ясувати реальну причину зниження рівня води озера.

Gepostet von Ігор Гузь – офіційна сторінка am Mittwoch, 30. Oktober 2019