Депутати Луцької міської ради підтримали звернення до владної верхівки з вимогою закрити Гнідавський цукровий завод та «Біо-Пек», які вважають основними джерелами смороду в місті.

Про це йшлося у середу, 30 жовтня, під час сесії Луцькради, – пише ІА ВолиньPost

Нагадаємо, під час сесії міської ради 10 жовтня для підтримки аналогічного проекту рішення не вистачило голосів.

Заступник мера Луцька Костянтин Петрочук зауважив, що представники заводу «Біо-Пек» ще влітку обіцяли зробити так, аби проблема смороду зникла. Утім, хвиля нестерпних запахів знову накрила Луцьк у жовтні.

«Ми не бачимо іншого виходу, щоб припинити роботу заводів. Треба зробити так, щоби взагалі припинили виробляти барду, якщо її не можуть нормально фільтрувати і переробляти», – зауважив він.

Натомість депутатка Алла Надточій відзначила, що не тільки заводи є джерелами смороду в Луцьку, адже неодноразово помічали незаконні зливи в інших районах міста.

«У нас є робоча група, члени якої перевіряють незаконні врізки у зливову каналізацію. На жаль, є підприємства, що це роблять, але ми намагаємося карати порушників», – відповів Петрочук.

Депутат Ігор Поліщук нагадав, що коли з «Біо-Пеку» почали возити барду в Рівненську область, люди перекривали дороги. Він погодився, що цей завод – не єдине джерело нестерпних запахів у місті, проте все ж основне.

Зрештою обранці громади підтримали проект рішення.