Першим місцем обсервації на Волині стане став дитячий протитуберкульозний санаторій в Згоранах Любомльського району. Поки що людей там немає. Усі, хто перетнув кордон учора, 1 квіня, перебувають на самоізоляції.

Про це повідомили під час брифінгу у Волинській облдержадміністрації щодо ситуації в області з протидією поширенню коронавірусної інфекції.

“Наразі у нас нікого немає на обсервації, але зараз будуть внесені зміни до пам’ятки і процес запуститься”, – пояснила заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак.

Далі усіх, хто перетинає волинський кордон, відправлятимуть в обсервацію. Її термін – 14 днів і проходити вона має не вдома, а в спеціально відведених місцях. Одним з таких місць на Волині стане дитячий протитуберкульозний санаторій в Згоранах Любомльського району.

Санаторій перевірила комісія і запевнила, що заклад готовий прийняти можливих хворих. В закладі є 23 кімнати, по п’ять душів, вбиралень та умивальників.

У Згоранах на те, що в їхньому селі буде база для обсервації, відреагували насторожено. Сільський голова Олександр Лукашук розповідає, що санаторій розміщений в центрі села і його територія не загороджена.

“Ми зовсім не в захваті, ні я, ні жителі сільської ради від того що буде в нас така обсервація. Не в захваті це 100%. На мою думку, якщо утримувати людей на обсервації чи на ізоляції, то до цього треба було набагато серйозніше підготуватися”, – каже сільський голова Згоран Олександр Лукашук.

В облдержадміністрації запевнили, що санаторій в Згоранах буде не єдиним місцем для обсервації на Волині. Список закладів планують розширити, зокрема, за рахунок готелів.

Людей із симптомами ГРВІ, підвищеною температурою у санаторій поселяти не будуть, їх одразу госпіталізуватимуть в інфекційне відділення лікарні в Любомлі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Розповіли про стан волинських медиків, хворих на коронавірус