Операційний директор гіпермаркету «Там Там сімейні традиції» Віктор Кульбачинський вважає, що в Україні не вистачає місцевих виробників, які б випускали якісну продукцію.

Про це він сказав у програмі «По дорозі» на 12 каналі 14 грудня.

«У нас недостатньо виробників, фермерів, які б переробляли свою продукцію і робили її для кінцевого споживача… Де в нас тваринництво в Україні? Де-не-де якісь ферми з вирощування свиней, курей. І то ті, що є, спрямовують свій збут на закордон. Ми знаємо, що аграрний сектор розвивається. Але навіть того самого борошна екстракласу – крупчатки – для виготовлення макаронів у нас майже немає. Зараз клієнт націлений на якісні італійські макарони із твердих сортів пшениці. Наші виробники начебто хочуть щось своє зробити, але на жаль, не та якість», – розмірковує очільник гіпермаркету.

«Так само молочна, сирна продукція. Зараз частка імпортного сиру набуває великої динаміки. Імпортний сир витісняє вітчизняний. На жаль, їхній сир першого класу кращий, ніж наш сир вищого класу. Може, не вистачає технологій. Так само кисломолочна продукція, саме молоко…» – каже Віктор Кульбачинський.

На його думку, ситуацію врятують державні дотації.

«Як на мене, харчова промисловість, тваринництво без дотацій держави не обійдеться. Я певний час був директором молокозаводу, м’ясокомбінату, ковбасного цеху. Ми просто їздили по селах і скуповували молоко за готівку. І собівартість того масла, молока ти не перекриваєш витратами. Тому виробник не бачить сенсу далі розвиватися», – констатує гість програми.

Каже, прикладом є Польща, де виплачують виробникам державні дотації.

«І молочна продукція там набагато дешевша, якщо врахувати їхні доходи. А асортимент який! Тут тільки держава має втрутитися», – підсумовує Віктор Кульбачинський.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Директор луцького «Там Таму» розповів, як конкуруватиме із закордонними торговими мережами