Нове дослідження показує, що деяким людям може знадобитися лише одне щеплення вакциною Pfizer, щоб отримати міцний імунітет від коронавірусу. Це стосується тих, у кого раніше підтвердили SARS-CoV-2.

Про це повідомляє 24 канал із посиланням на MedicalXpress.

Так, вчені під керівництвом доктора Джеймса Моя медичного центру університету Раша в Чикаго, запевнили, що спостерігали вищі рівні антитіл до коронавірусу в раніше інфікованих осіб після 1 дози вакцини Pfizer. Вони порівнювали з особами, які не хворіли після 2 доз.

Ба більше, якщо раніше інфікованим людям вводили другу дози вакцини Pfizer, то це мало сприяло подальшому підвищенню рівня їхніх антитіл. Тож, вони припустили, що особи з підтвердженою попередньою інфекцією COVID-19 можуть бути достатньо захищені від повторного зараження.

Одноразова доза може також звільнити доступність мільйонів додаткових доз для інших країн, кажуть учені.

Людям, які ніколи раніше не стикалися з SARS-CoV-2, для досягнення хорошого рівня захисних антитіл були обов’язково потрібні дві дози вакцини.

Під час дослідження методом ПЛР протестували 29 жителів району Чикаго, які вже хворіли на COVID-19.

Інша група – 30 добровольців, які раніше не були інфікованими.

Середній вік учасників – 42 роки. Приблизно три чверті складали жінки.

Експерти з інфекційних хвороб наголосили, що результати можуть бути важливими для розповсюдження вакцин у Сполучених Штатах та у всьому світі. І закликали Центр США з контролю та профілактики захворювань оновити рекомендації для тих, хто переніс попередню інфекцію.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: МОЗ пропонує скоротити інтервал між двома дозами вакцини від коронавірусу