Уже не зразок типової радянської побудови, а медична клініка європейського зразка. Так тепер виглядає приймальне відділення Луцької міської клінічної лікарні. Його реконструкцію практично завершено. Новий фасад, сучасні палати і дороговартісне обладнання. А разом із цим – і нові умови прийому пацієнтів. І хоч проєкт реконструкції ініціювала держава, дві третини суми на його реалізацію вклав міський бюджет.

Замість коридору, де раніше на прийом чи обстеження очікували пацієнти, тепер – сучасні палати, кабінети і обладнання. І навіть два окремих входи. Один для пацієнтів, яких привозить “швидка”, інший – для тих, хто до приймального відділення прийшов самотужки. Однак підпирати стіни у живій черзі лучанам більше не доведеться. Потік хворих, відповідно до станів, регулюватиме електронна система. Для очікування обладнали спеціальну комфортну зону. А також палати для тих, кому буде потрібна термінова допомога чи маніпуляції. Тут же буде зосереджене і все необхідне обладнання для обстежень.

“В лікарні тепер величезна кількість нових палат, нового обладнання, нових меблів для того, щоб максимально швидко й максимально ефективно надавати допомогу тим, хто прибуває в приймальне відділення. Бачимо, що є новий рентген-апарат, буде зараз новий апарат для УЗД, готуємося придбати комп’ютерний томограф. Це серйозне оновлення апаратури, яке дасть можливість набагато швидше назначити правильне лікування”, – каже міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Зазнала змін і територія навколо. Облаштували додаткові паркомісця, встановили освітлення. Попри те, що проєкт реконструкції приймального відділення ініціювала держава, 18 з 28 мільйонів його вартості оплатив міський бюджет. Оцінити нові умови лучани зможуть вже у серпні.