19 мільярдів кубометрів газу планують накачати у НАК “Нафтогаз України”, аби зриву опалювального сезону не було. Окрім того, впродовж нього обіцяють не змінювати ціни на газ. Побутові споживачі зможуть купувати блакитне паливо за ціною трохи менше 8-ми гривень за кубометр. Щоправда, у “Волиньгазі” заговорили про ймовірний зрив опалювального сезону на Волині. Під загрозою він через те, що голови ОСББ багатоквартирних будинків не укладають договори про технічне обслуговування.

Чи дійсно вони так необхідні – Ольга Матвєєва дізнавалася.

Через різке похолодання у Луцьку заговорили про опалювальний сезон. Попри те, що підстав його розпочинати раніше немає, нині у місті активно готуються до його старту. У “Волиньгазі” вже забили на сполох. Мовляв, лучани можуть залишитися без тепла, через те, що не уклали договорів про технічне обслуговування.

“Це потрібно для того, щоб зимою спокійно споживати газ і не сталося ніяких поламок на газопроводах, ніяких витоків газу. Технічне обслуговування собою являє комплекс заходів, які дозволяють підтримувати систему газопостачання в технічно справному стані”, – каже начальник відділу технічного обслуговування Роман Шабала.

Нині послуга техобслуговування вартує 300 гривень. Проводити її варто раз на рік. Раніше вона була передбачена в тарифі на розподіл газу і їх затверджувала НКРЕКП, зараз – ні.

Спеціалісти газової компанії просять власників приватних будинків та голів ОСББ не зволікати і подбати про договори на техобслуговування, аби не довелося мерзнути в осінні та зимові холоди. Однак, управителі будинків вважають інакше.

“Ми такі договори не будемо заключати, тому що вони хочуть обслуговувати цю мережу і ще брати раз в рік кошти на сервісне обслуговування. Будинок – не споживач газу, це основне. ОСББ, як будинок, споживає лише світло на сходових клітках, де є ліфти. І споживає воду для прибирання. І все. Газом ОСББ не користується, тому це не доцільно заключати договори з будинком. Доцільно заключити чи перезаключити договір з мешканцями”, – пояснює голова одного з луцьких ОСББ Віра.

Водночас голови ОСББ переконані: “Волиньгаз” диктує власні умови, адже на ринку – монополіст. Якби підприємство мало бодай одного конкурента – послуги б вартували дешевше.