Ківерцівська ОТГ існує 10 місяців. За всіма розрахунками вона мала бути спроможною, і питання про освіту при формуванні громади гостро не стояло. Але після прийняття на баланс усіх шкіл, які раніше підпорядковувались районній раді, Ківерцівська ОТГ стикнулась із проблемою утримання освітньої мережі. Її пропонують оптимізувати, однак як це зробити правильно – дискусії тривають.

Нині головна проблема освітянської галузі в ОТГ – нестача цільової субвенції на зарплату вчителям. Формулу, за якою вона нараховується, треба переглянути, – переконаний Василь Шпирук. Окрім того, потрібно змінити коефіцієнт поділу класів на групи.

За словами Василя Шпирука, якби коефіцієнт поділу змінили, Ківерцівська ОТГ отримала б додаткові три з половиною мільйони гривень субвенції. Натомість, зараз заручниками ситуації стали вчителі – у них забрали 15% доплати за престижність. У грошовому еквіваленті – це до півтори тисячі гривень. Окрім того, на думку освітян, в процесі оптимізації мережі є ряд інших прорахунків.

На думку Світлани Ващинець, аби оптимізувати освітянську мережу Ківерцівської ОТГ, потрібно зробити болісні, але не радикальні дії. Йдеться, насамперед, про зменшення статусу шкіл.

Як оптимізувати освітянську мережу Ківерцівської ОТГ з найменшими втратами для громади? Сьогодні про це говорили мешканці разом з представниками місцевої влади, а також освітянами.