Увечері, 17 жовтня, в парку імені 900-річчя Луцька хтось підпалив опале листя і сміття. На щастя, вогонь не поширився далі, пожежу загасили рятувальники.

Винного не знайшли. Найімовірніше, кажуть пожежники, це хтось зробив заради розваги. Хоча, часто люди палять траву і листя під час прибирання коло хати чи на присадибних ділянках. Однак, лікарі застерігають – це дуже небезпечно для здоров’я.

Такий спосіб утилізації трави небезпечний не лише для людей.

Листя, яке тліє, неабияк забруднює довкілля. Родючість ґрунту знижується, адже гинуть комахи, а окрім них, зайці, плазуни, дрібні гризуни. Страждають і птахи. Також, горять і рослини, якими харчуються ці тварини. Тобто спалення трави руйнує цілі екосистеми. Утім, цього можна уникнути.

А ще можна просто зібрати листя, повідомити “Луцькспецкомунтранс” і вони його заберуть. Але не усі вважають токсичний дим проблемою.

Хоч паліям загрожує штраф до 1700 гривень –  їх це не зупиняє.

З настанням осені стартує і сезон спалювання листя. Однак такий вид утилізації вкрай небезпечний як для здоров’я людини, так і для довкілля. Утім “паліїв” не зупиняють навіть штрафи. Зокрема, увечері, 17 жовтня, горіла чимала купа листя і сміття у луцькому парку.