Через аномальні дощі у Франції затопило столицю. Рівень води у Сені досяг рекордної позначки. Річка піднялася на п’ять метрів. Науковці кажуть, що це найвологіший січень за останні сто років. У перші тижні 2018-го у Франції випала п’ятимісячна норма опадів.

«Ми вже на порозі природної катастрофи, яка нагадує нам повінь в 1910 році» – Ів Дюбуа, місцевий чиновник
В результаті паводку в 1910 році вода в Сені піднялась на вісім метрів. Метеорологи прогнозують, що до кінця тижня рівень води сягне шести метрів, як це було у 2016 році. Тоді кілька людей загинули, тисячі змушені були покинути свої домівки. З Лувру вивезли найцінніші картини. Зараз, поки стихія не набрала обертів, місцеві можновладці намагаються сформувати стратегію дій.

«Чиновники слідкують за прогнозом погоди. Згідно звіту, в суботу рівень води у річці досягне шести метрів, а може й більше. Після цього, вони приймуть остаточне рішення. І це скоріш за все стосуватиметься транспортних шляхів, зокрема державної залізниці. Можливо будуть відкриті нові залізничні станції. Імовірно це стосуватиметься й автострад, деякі дороги можуть постраждати. Проте думаю не в цьому випадку» – Мішель Дельпеш, префект Парижа.

Пожежники почали евакуацію плаваючих будинків, а влада міста закрила кілька залізничних станцій. Також рятувальники слідкують за безпекою туристів, яких у прагненні відвідати історичні пам’ятки Парижу не зупиняє навіть повінь.