У ПАРЄ − новий президент. Парламентська асамблея обрала італійця Мікеле Ніколетті головувати протягом одного року. Проте голосування виявилося формальністю, адже депутат був єдиним кандидатом. Цьогоріч президентське крісло має посісти представник групи соціалістичних партій, а вони висунули лише його кандидатуру.

Мікеле Ніколетті щоразу підтримував резолюції щодо України та правки до них. А також голосував за продовження санкційних обмежень проти фізичних та юридичних осіб Російської Федерації. Однак, італійським політикам зазвичай притаманне толерантне ставлення до Кремля. Ніколетті особисто неодноразово виступав за збереження діалогу з Москвою. Також саме за його участі ведеться діалог про повернення представників РФ до роботи в асамблеї.

Парламентська асамблея − один з двох головних статутних органів Ради Європи, організації, що об’єднує сорок сім держав європейського простору. Була створена за ініціативою прем’єра Британії Вінстона Черчилля після Другої Світової Війни. Це − найстаріший в Європі орган міжпарламентської співпраці. ПАРЄ складається з депутатів  – делегатів від законодавчих органів країн-членів.