Асад застосував хімічну зброю під час обстрілу в місті Дума поблизу Дамаска. Про це повідомили рятувальники неурядової організації “Білі каски”, які працюють в контрольованих повстанцями районах Сирії. Тринадцять мирних жителів, серед яких є жінки і діти, постраждали внаслідок застосування газоподібного хлору в Східній Гуті. Люди в цьому регіоні скаржаться на задуху через застосування газоподібного хлору армією Асада.

В місті, що піддалось атаці 400 тисяч осіб вже п’ять років перебувають в облозі. Східна Гута є останньою великою територією повстанців недалеко від столиці Сирії. У центрі моніторингу прав людини, посилаючись на місцеві медіа, також заявили про випадки задухи, викликані “газом”, що був випущений під час ракетного обстрілу на світанку в Думі.
Міжнародне співтовариство неодноразово звинувачувало Асада у незаконному використанні хімічної зброї проти цивільного населення. Організація Об’єднаних націй проводила дослідження таких дій уряду Сирії, проте Росія щоразу блокує звіт комітету з цього питання.