Війна змінила життя кожного українця. Але, попри усі труднощі, наші люди не розгубилися, і кожен чим може наближає перемогу. Гончарі з Волині вирішили допомогти Збройним силам новою колекцією посуду. На потреби армії передають усе вторговане.

Більше про гончарство в час війни – у сюжеті Марії Вавринюк.

Партію патріотичних чашок із глини розкупили за три години. Подружжя волинських гончарів Юлія й Тарас зробили їх спеціально, щоб зібрати гроші для Збройних сил України. Так швидко не розбирали жодних їхніх виробів.

У перші дні російського вторгнення було важко зібратися і щось робити. Тому усю продукцію, що була на складах, виставили на продаж. Гроші переказали на фонд «Повернися живим».

«Людина собі купила, на подарунок, друзям, тим добрим людям, які її прийняли за кордоном. Дуже багато таких запитів», – розповідає Юлія Жолубак.

Багато продукції гончарі відправляли за кордон. Переважно це Сполучені Штати Америки та країни Європи. Як далі будуть працювати служби доставки – ніхто не знав, але, на щастя, «Нова пошта» не підвела. Останнє замовлення успішно дійшло до Австралії.

«І українці, і наші замовники з-за кордону розуміють складність і особливість цього моменту. І так нам вдається працювати», – каже майстриня.

Гончарі спеціалізуються на виготовленні різноманітного посуду із глини. Це чашки, блюдця, миски, горнятка, сувеніри. У більших масштабах цією справою почали займатися років вісім тому. Саме тоді, каже гончарка, тренд на українське набирав обертів.

«Це неправда, що тільки зараз українці стали цінувати українське. Із 2014 року дуже багато відкрилося українських магазинів, стало модно мати свою продукцію в кафе. І взагалі, відколи ми працюємо, тренд українського є. Ми бачимо, які зміни є у людях, як вони стараються підтримувати українське», – стверджує Юлія Жолубак.

Цінують люди й те, що майстри не просто штампують свою продукцію, а в кожен виріб вкладають душу. Юлія розписує посуд вручну. Тому у візерунках можна знайти дрібні відмінності, хоча це, навпаки, робить вироби унікальними. Індивідуальність зараз також вітається. Правда, нині, звісно, найбільш популярні вироби із жовтим та синім кольорами й патріотичною тематикою. Такі гончарі будуть виготовляти й надалі.

«Хотілося допомогти тим, чим ми можемо. З дівчатами цей дизайн розробили, затвердили, спробували – і воно пішло. Я думаю, що це буде нам помічне на наступний час», – каже Юлія Жолубак.

Пам’ятаймо, що, сумлінно працюючи кожен на своєму фронті, ми наближаємо нашу перемогу.