Любов до Батьківщини, віра у перемогу та мрії про мирне життя. Така тематика робіт учасників дитячого творчого конкурсу «Енергоатом Джуніор – Все буде Україна». Про те, якою бачать Україну діти Вараша та які роботи отримали призові місця – дивіться у сюжеті.

В інформаційному центрі Рівненської АЕС нагородили переможців дитячого творчого конкурсу «Енергоатом Джуніор – Все буде Україна». Конкурсна комісія розглянула 45 робіт у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво, анімація або короткометражне відео».

Діана, вихованка гуртка «Пензлик і компанія» РАЕС керівника Оксани Пашко, участь у конкурсі бере не вперше

«На роботі зображена наша Рівненська АЕС, з якої йде блакитно-жовта пара. Цим я хотіла зобразити, що наша станція за Україну, любить Україну, хоче бути Україною. Також там були ліс, ялинки, олень, пташечка. Цим я хотіла показати, що тваринки теж згідні бути в Україні, їм все подобається», – розповіла переможниця конкурсу у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» Діана.

«Мій гурток є постійним учасником цього конкурсу. Дітки мають бажання. Працюємо з різними матеріалами. Є і живописні, і декоративно-прикладні, і в графіці. Кожна дитина вибирає напрямок, який їй ближче до душі», – каже керівниця гуртка Оксана Пашко.

Переможців визначили у молодшій та старшій вікових групах, до уваги брали художню майстерність автора, розкриття теми, оригінальність виконання. У дитячих роботах – любов до Батьківщини, віра у перемогу, мрії про мирне життя.

«Небо, хмарки, сонце, промені. Це все було для того, щоб нам закрили повітряний простір», – розказує учасник конкурсу (ІІІ місце в номінації «короткометражне відео») Андріан.

«Оскільки Андріан займається в музичній школі, грає на кларнеті, ми створили таку композицію, де він грав на кларнеті і озвучував це лічилкою «Вийди, вийди, сонечко», і завершувалася композиція його малюнком із закликом про мир», – описала роботу хлопчика мама.

Для Тетяни  участь у конкурсі – це прояв її патріотичної позиції.

«На чорному полотні Україна, і на тому контурі України був зображений батько у військовій формі зі своєю дитиною на руках», – розповіла учасниця конкурсу (ІІ місце в номінації «Образотворче мистецтво») Тетяна.

«Здається, дитячі роботи, а насправді у цих роботах передані дуже дорослі теми, які проникають глибоко в душу і реально чіпляють», – поділився враженнями член журі Євгеній Остапович.

Окрім переможців, журі визначили 16 учасників для заохочення. Вони отримали грамоти  та грошові винагороди. Кращі роботи візьмуть участь у фінальному етапі галузевого конкурсу «Енергоатом джуніор – Все буде Україна». Також за  активну участь у конкурсі відзначені керівники гуртків та вчителі образотворчого мистецтва.