Наcтоятель Свято-Миколаївського храму села Пульмо Ковельського району (колишнього Шацького) Олександр Черевко заявив, що Українська православна церква Московського патріархату повинна вимагати у Російської православної церкви повної автокефалії. Він наголосив: саме вимагати, а не просити, мовляв, просити щось у тих, хто благословляє вбивць нашого народу, некоректно.

Свою позицію він оприлюднив у фейсбуці.

Подаємо його допис повністю.

«Патріарха Кирила вже можна зараховувати до воєнних злочинців нарівні з Путіним. Він щодня пробиває чергове дно.

Переважна більшість духовенства в РФ нічим не краще. Кількість відео, де священники та єпископи РПЦ пропагують на проповіді кремлівські наративи, зашкалює. Храми РПЦ стали ще одним майданчиком стимулювання війни в Україні.

Натомість більшість священників УПЦ всіма силами прагнуть повного розриву із цією повністю дискредитованою структурою, яка по суті стала просто частиною державного апарату Росії.

Вже очевидно, що згадувати ім’я ПК на службах неприпустимо, майже всі священнослужителі УПЦ цього і не роблять нині, але цього недостатньо. Цього вкрай мало.

Вже є декілька єпархій УПЦ, в яких духовенство звернулося до свого архієрея з проханням зробити все необхідне для якнайшвидшого проведення архієрейського собору, на якому можна було би очікувати рішення про направлення до РПЦ вимоги надати повну автокефалію. Саме вимоги, а не прохання. Просити щось у тих, хто благословляє вбивць нашого народу вважаю некоректним.

Треба соборним голосом церкви вимагати повного розриву із тими, слова і дії яких дискредитують всіх православних людей. А тим більше нас, простих священників УПЦ, які жодним чином не розділяють ідеї «русского мира», але вимушені постійно червоніти за російських пропагандистах в рясах. Червоніти через наявність між нами примарного зв’язку та й взагалі через те, що вони вважають себе також християнами.

Прошу і духовенство, і вірян підтримати репостом і коментарями цей допис.

І архієреї, і священники УПЦ повністю на стороні України та її територіальної цілісності. Парафіяни наших храмів з благословення своїх духівників несуть службу в ЗСУ, охороняють міста і села у загонах територіальної оборони. Церква допомагає біженцям, організовує гуманітарну допомогу постраждалим, щодня молиться за перемогу України над російськими військами.

Це очевидні речі, які мають непереборну силу.

А червоніти за ту маячню, яка лине з церковних амвонів Росії, я не бажаю. Набридло».

Нагадаємо, нещодавно митрополит Луцький і Волинський, очільник Волинської єпархії ПЦУ Михаїл звертався до владик, священнослужителів та мирян УПЦ МП із проханням розірвати євхаристичне єднання з Москвою.