На Волині поліцейські відділу безпеки дорожнього руху, спільно з іншими учасниками комісії, завершили весняний огляд автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів.

Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції Волині.

На дорогах значний ризик потрапити в ДТП

У результаті обстеження направлено 3 інформації до органів влади, а також оформлено 34 адміністративні матеріали, видано 24 приписи та 11 вимог на відповідальних посадовців.
Найбільше матеріалів оформлено за ст. 140 КУпАП (порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт).
Обстеження показали, що на проїзній частині доріг загального користування та вулицях населених пунктів утворилася значна ямковість, а на окремих ділянках покриття проїзної частини практично зруйноване, дорога деформована у вигляді осідань, колійності, тощо. Такий стан вулично-дорожньої мережі спричиняє до того, що швидкість транспортного потоку на ділянках складає не більше 30 км/год, чим завдаються значні збитки транспортній галузі області та технічному стану автомобілів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині швидка двічі запізнилась на виклики через погану дорогу

Окрім цього, з метою об’їзду зруйнованих ділянок доріг водії вимушені виїжджати на смугу зустрічного руху, створюючи при цьому аварійні ситуації. Особливе занепокоєння викликають маршрутні транспортні засоби, що здійснюють перевезення пасажирів.

Ситуація на дорогах області

Під час проведення весняного комісійного обстеження доріг державного значення виявлено ділянки, вражені ямковістю, напливами, колійністю, нерівністю та розрушенням покриття проїзної частини.

Особливо це стосується автодоріг:
– Н22 Устилуг-Луцьк-Рівне, де локальною ямковістю вражено 415м2, потребує заміни та встановлення 65 дорожніх знаків,
– автомобільна дорога Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Жовква вражена локальною ямковістю 634 м2, потребує заміни та встановлення 90 дорожніх знаків,
– автомобільна дорога Р14 Луцьк-Ківерці-Маневичі-Любешів-Дольск вражена локальною ямковістю 1687 м2, потребує заміни та встановлення 298 дорожніх знаків,
– автомобільна дорога М19 Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече вражена локальною ямковістю 899 м2, потребує заміни та встановлення 222 дорожніх знаків,
– втомобільна дорога Н17 Львів-Радехів-Луцьк потребує встановлення 7 дорожніх знаків,
– автомобільна дорога М07 Київ-Ковель-Ягодин вражена локальною ямковістю 29 м2, потребує заміни та встановлення 107 дорожніх знаків.

У незадовільному стані знаходяться автомобільні дороги територіального, місцевого значення, які вражені ямковістю, вибоїнами, на деяких ділянках взагалі зруйноване покриття.

На сьогоднішній день у найгіршому стані залишається автомобільна дорога Р14 Луцьк-Маневичі-Любешів-Дольськ, стан покриття проїзної частини тут вкрай незадовільний.

Завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації та органів місцевої влади впродовж декількох років здійснюється освітлення населених пунктів, однак роботи в цьому напрямку ще не завершені.

У Луцьку – особлива увага до ремонту доріг та світлофорів

Станом на квітень 2019 залишаються не усуненими значні вибоїни, напливи та руйнування на вулицях Луцька, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху.

Особливу увагу слід звернути на незадовільний стан організації дорожнього руху під час виконання ремонтних робіт на вулицях міста. Працівники патрульної поліції при проведенні перевірок виявляють численні порушення нормативів з безпеки дорожнього руху при обладнанні місць проведення робіт. Є факти, коли взагалі відсутні будь-які дорожні знаки в місцях проведення дорожніх робіт.

Незадовільний стан покриття вулиць та відсутність облаштування місць проведення дорожніх робіт негативно позначається на безпеці дорожнього руху, змушує водіїв транспортних засобів різко гальмувати та маневрувати, що створює аварійні ситуації.
Також поліцейські зафіксували, що із 49 світлофорних об’єктів в обласному центрі 8 світлофорів, які перебувають на балансі Луцької міської ради, потребують реконструкції та капітального ремонту із зміною апаратури.

Паркування – нагальне питання в обласному центрі

Звернули поліцейстанстаенські увагу і на облаштування місць паркування для осіб з інвалідністю на парковках міста біля ринків: Завокзальний, Центральний, Північний.

На вулично-шляховій мережі міста існує глобальна проблема з відсутністю достатньої кількості спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, зокрема біля ринків «Привокзального» та «Центрального», а також в центральній частині міста, що не забезпечує зручні та комфортні умови для учасників дорожнього руху.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху поблизу окремих шкільних та дошкільних навчальних закладів слід обмежити швидкість руху транспорту за допомогою пристроїв примусового зниження швидкості.

Зауважимо, що в поточному році (за три місяці 2019) в області зареєстровано 612 ДТП, з них 142 – з потерпілими, що на 4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість загиблих зменшилась на 14%, на 10% знизилась кількість травмованих у ДТП.