В Україні скасують управління пенсійного фонду. Таке рішення прийняв уряд ще у вересні 2016-го року. Зміни відбуваються в рамках стратегії модернізації цього органу до 2020-го року.
Замість них з’являться агентські пункти з обслуговування громадян. Вони надаватимуть ті ж послуги, але передбачається, що їх буде значне більше. Також їх розташовуватимуть не в спеціально відведених будівлях, а на території інших організацій. У тому числі, у відділеннях пошти, в банках та на території великих підприємств.

У новій службі мають намір відмовитися від обслуговування громадян тільки за місцем реєстрації. Передбачається, що вони зможуть звернутися за консультацією в будь-який пункт. Для цього планують перевести усю документацію в електронний вигляд.

За рахунок такої реструктуризації пенсійний фонд має намір істотно скоротити власні адміністративні витрати. Також передбачається і видача нового пенсійного посвідчення. Воно матиме вигляд банківської пластикової картки. У ньому міститиметься вся інформація про пенсійну справу, про надані пільги і права на участь у різних соціальних програмах. Окрім того, воно виконуватиме і платіжні функції.